23 turas: Rusijoje taškus prarado trys lyderiai © Eurofootball.lt
Savaitgalį buvo sužaisti likę šeši 23-ojo Rusijos Premeir lygos susitikimai. Juose užfiksuoti kiek netikėti rezultatai. Du taškus Permėje prarado “CSKA”, “Spartak” nesugebėjo nugalėti autsaiderio “Torpedo”, “Moskva” namuose buvo sutriuškinta “Rubin”, o “Lokomotiv” gavo skaudų antausį antrą kartą iš eilės Sankt Peterburge dvikovoje prieš "Zenit".

Permėje svečiavosi Maskvos “CSKA”, kuris neseniai Čempionų lygoje namų aikštėje parklupdė Londono “Arsenal”, ir turbūt tikėjosi lengvesnio mačo nei parodė rungtynių eiga.

Su naujuoju treneriu priešakyje “Amkar” gynyba praktiškai nepraleidžia ir patys šios komandos futbolininkai nesikuklina atakuoti. Taip įvyko ir pastarajame susitikime. “Amkar” žaidė aktyviai ir pastoviai jautėsi spaudimas prie “CSKA” vartų.
Tačiau pirmajame kėlinyje “Amkar” nepasižymėjo pavojingomis progomis, o štai “CSKA” D. Carvalho ir I. Oličiaus pastangomis turėjo dvi puikias progas, kurių čempionai neišnaudojo.

Prasidėjus antrajam kėliniui “Amkar” pagaliau sukūrė pavojingą progą, kai smūgiuodamas baudinį A. Paramonovas taikėsi į tolimąjį vartų kampą, tačiau I. Akinfejevas tą kamuolį sugavo. “CSKA” treneris V. Gazajevas supratęs, jog taip žaidžiant galima ir pralaimėti, pakeitė taktinę schemą, kuri padėjo pasiekti pergalę prieš Londono “Arsenal”.

Kad ir kaip stengėsi “CSKA”, tačiau “Amkar” gynėjai didvyriškai kovojo ir neleido “CSKA” išsivežti trijų taškų. Rungtynės baigėsi rezultatu 0-0 ir taip “armiečiai” kiek apsunkino savo užduotį kovojant dėl čempiono vardo.

Kitame šeštadienio mače susitiko Ramenskojės “Saturn” bei Rostovo “Rostov”. Tik nuaidėjus startiniam švilpukui “Rostov” puolėjas I. Kanienda bandė patrikdyti “Saturn” vartininką, tačiau tai buvo vienintelis kartas, kai “Rostov” kažką sugebėjo pademonstruoti. Greitai iniciatyvą perėmė “Saturn”, tačiau per visą pirmą kėlinį nieko ypatingo taip ir neįvyko.

Antrasis kėlinys prasidėjo žymiai įdomiau. “Saturn” spaudė “Rostov”, kuris tikėjosi kontratakų pagalba ką nors naudingo nuveikti. Puikią galimybę pelnyti įvartį turėjo E. Česnauskis, tačiau jis nesugebėjo imušti atsidūręs vienas prieš vartininką.
Atrodė, kad įvartis neišvengiamas, bet nulinis rezultatas švieslentėje nepakito ir komandos pasidalino po tašką.

Sekmadienio susitikimų serija prasidėjo Tomske, kur susitiko vietos “Tom” bei Samaros “Krylja Sovetov”. Tomske iškrito sniegas ir komandoms teko pradėti rungtynes beveik žiemos sąlygomis.

Aktyvesni buvo šeimininkai, tačiau pirmieji pasižymėjo svečiai. Dešiniajame krašte buvo pralaužta “Tom” gynyba ir A. Bobioras šaltakraujiškai iš aštraus kampo pasiuntė kamuolį į vartus. “Tom” po praleisto įvarčio ir toliau elgėsi kaip padėties šeimininkai- jie ramiai atlikinėdavo perdavimus ir niekur neskubėjo. Pirmajame kėlinyje dar buvo viena pavojinga proga, tačiau Samaros klubo išgelbėjo vartų konstrukcija.

Antrasis kėlinys prasidėjo nuo 11 m baudinio į “Krylja Sovetov” vartus, kurį realizavo P. Pogrebniakas. Po dviejų minučių vis tas pats P. Pogrebniakas pelnė antrąjį įvartį ir išvedė savo komandą į priekį.

Įpusėjus antrajam kėliniui svečiai sugebėjo sukurti pavojingą progą, tačiau “Tom” išgelbėjo vartininkas. Likusią rungtynių dalį kamuolį dažniau kontroliavo šeimininkai ir rezultatu 2-1 jie nugalėjo.

Maskvoje Kazanės “Rubin” tiesiog sutrypė “Moskva”, kuri praėjusiame ture kiek netikėtai nugalėjo Maskvos “Lokomotiv”. Viskas prasidėjo jau ketvirtąją rungtynių minutę, kai po kampinio M.Sibaya galva nukreipė kamuolį į “Moskva” vartus.

Praėjus trejoms minutėms buvo skirtas baudinys link “Moskva” vartų ir jį puikiai realizavo A. Dominguezas. Šeimininkams priekyje beveik nepavykdavo sukurti pavojingų progų ir kamuolys “Rubin” vartininko rankose atsidurdavo nedažnai.

Buvęs “Moskva” auklėtinis A. Riazancevas ilgai nežinojo ką daryti su kamuoliu, tačiau surado A. Dominguezą, kuris pelnė antrąjį savo įvartį. Po septynių minučių vėl buvo skirtas baudinys “Moskva” vartų link ir šį kartą jau pasižymėjo O. Kalisto.

Antrajame kėlinyje niekas nepakito. “Moskva” nieko negalėjo padaryti, o po O.Kalisto prasiveržimo kairiuoju kraštu savo “hat-trick’ą” įtvirtino A. Dominguezas. Vėliau šiose rungtynėse nieko nepakito, nors “Rubin” galėjo pelnyti dar kelis įvarčius. Triuškinamu rezultatu 0-5 nugalėjo “Rubin”.

Sankte Peterburge susitiko “Zenit” bei vedamas naujojo trenerio Maskvos “Lokomotiv”. Rungtynių pradžia pasižymėjo keliomis pusiau progomis iš vienos ir kitos komandų pusių.
O jau septynioliktąją rungtynių minutę prasidėjo įvarčiai. Prie “Lokomotiv” vartų šeimininkai uždirbo kampinį ir “Zenit” gynėjas iš Norvegijos E. Hagenas gražiai galva pelnė įvartį.

Po pelnyto įvarčio “Zenit” šiek tiek atsitraukė atgal ir kitas didesnis aktyvumo protrūkis įvyko kėlinio pabaigoje. “Lokomotiv” bandė suorganizuoti dirbtinę nuošalę, tačiau nesėkmingai, ir A. Aršavinas taikliu šūviu padvigubino rezultatą.

Antrajame kėlinyje “Lokomotiv” šiek tiek daugiau stengėsi, bet 67-ąją minutę vėl praleido įvartį. Kėlinio pabaigoje komandos apsikeitė įvarčiais ir rezultatu 4-1 nugalėjo bei viltis pakovoti dėl medalių išsaugojo “Zenit”, tuo tarpu “Lokomotiv” tai buvo antras pralaimėjimas iš eilės.

Paskutiniame turo mače susitiko dėl išlikimo kovojantis Maskvos “Torpedo” bei visai kitas užduotį vykdantis Maskvos “Spartak”. Pirmajame kėlinyje dominavo “Spartak”, tačiau iš to naudos negalėjo išpešti.

Antrajame kėlinyje “Spartak” padidino greičius bet prie “Torpedo” vartų niekas nepavykdavo. Galiausiai “Spartak” sugebėjo pralaužti “Torpedo” gynybą, kai D. Bojarincevas pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, o R. Pavliučenka galva įkalė kamuolį į šeimininkų vartus.

Po praleisto įvarčio “Torpedo” atkuto ir pradėjo žaisti aktyviau, tačiau jiems nieko nesisekė, o štai “Spartak” galėjo pelnyti dar įvartį. Vis dėl to “Torpedo” tą dieną išsigelbėjo, kai S. Budylinas nesėkmingai smūgiavo kamuolį, bet keista trajektorija skriedamas jis pataikė į “Spartak” vartus. Mačas baigėsi rezultatu 1-1 ir komandos pasidalino po tašką.

23 turo statistika

“%c00120” 0 – 0 “%c00072”

D. Šemberas (“CSKA”) žaidė visas rungtynes.

“%c00111” 0 – 0 “%c00115”

E. Česnauskis (“Saturn”) žaidė visas rungtynes, o R. Džiaukštas (“Saturn”) rungtynėms registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

“%c00221” 2 – 1 “%c00113”
7’ [0 - 1] Anton Bobior
50’ [1 - 1] Pavel Pogrebnyak (11 m)
52’ [2 - 1] Pavel Pogrebnyak

A. Skerla (“Tom”) žaidė nuo 72-osios rungtynių minutės, o E. Raziulis (“Krylja Sovetov”) rungtynėms registruotas nebuvo.

“%c00118” 0 – 5 “%c00074”
4’ [0 - 1] Macbeth Sibaya
7’ [0 - 2] Alejandro Dominguez
32’ [0 - 3] Alejandro Dominguez
39’ [0 - 4] Orlando Kalisto
53’ [0 - 5] Alejandro Dominguez

“%c00073” 4 – 1 “%c00075”
17’ [1 - 0] Erik Hagen
45’ [2 - 0] Andriy Arshavin
67’ [3 - 0] Igor Denisov
89’ [3 - 1] Garry O’Connor
90’ [4 - 1] Aleksandr Spivak

E. Majus (“Zenit”) rungtynėms registruotas nebuvo.

“%c00112” 1 – 1 “%c00114”
61’ [0 - 1] Roman Pavlyuchenko
90’ [1 - 1] Sergiy Budylin

I. Dedura (“Spartak”) rungtynėms registruotas nebuvo.