23-iasis TOPsport Pirmos lygos turas: netikėtumų savaitgalis ir nutrūkęs žemaičių rekordas © lff.lt

„TOPsport Pirma lyga“ 23-ajame ture nutrūko įspūdinga Plungės „Babrungo“ pergalių serija. Taškų savaitgalį barstė beveik visi pretendentai į medalius. Artimiausių konkurentų bėdos visiškai nejaudina lygoje karaliaujančių Vilniaus „Riterių“.

Jubiliejus. „Žinojome, kad bus sunku, nes „Tauras“ namuose niekam nepralaimi“, – pripažino Kęstutis Petkus. Jo treniruojamas Plungės „Babrungas“ beveik keturis mėnesius skalpavo visus varžovus, užfiksuodamas apvalią 10 pergalių iš eilės seriją. Ją nutraukė lygiosios 1:1 Tauragėje. Svečiai galėjo nudegti dar skaudžiau, jei jų brazilas Renanas antrojo kėlinio pradžioje nebūtų atsakęs į „Tauro“ lyderio korėjiečio Lee Minwoo ankstyvą įvartį.

„Babrungą“ iš trečiosios pozicijos galėjo išstumti Klaipėdos „Neptūnas“, bet taip pat nelauktai sužaidė lygiosiomis 1:1 su gerokai žemiau esančia Kretingos „Minija“. Klaipėdiečiai pirmavo po Aleksandro Dovhijaus įvarčio 18-ąją min. Ukrainietis prieš rungtynes atsiėmė geriausio rugpjūčio mėnesio Pirmos lygos žaidėjo prizą. Kretingiškiai atsitiesė po naujoko iš Kongo Nsingani Riddy Kiala įspūdingo reido 33-ąją min.

Seminaras. Nojus Stankevičius surengė praktinį seminarą kaip gynėjams reikia realizuoti standartines situacijas. Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) rinktinės narys kelis kartus atbėgo į varžovų baudos aikštelę ir dusyk galva smūgiavo neatremiamai. Dar viena Vilniaus „Riterių“ pergalė – šįsyk 2:0 prieš kaimynus iš BFA – juos ne tik išlaikė pirmojoje vietoje, bet ir padidino atotrūkį nuo artimiausių konkurentų iki 5 taškų.

„Riterius“ persekiojantis Jonavos „Be1“ paslydo akistatoje su „Ekranu“. Svečius Jonavoje jau pirmąją minutę išgelbėjo Giedrius Kvedaras, po kampinio griūdamas atmušęs vartų liniją bekertantį kamuolį. Jau kitoje atakoje panevėžiečiai patys pakėlė kampinį, po kurio rikošetu kamuolys suspurdėjo „Be1“ vartų tinkle. Nors antrajame kėlinyje Jonavos futbolininkai atstatė pusiausvyrą – 1:1, šis rungtynių rezultatas apsunkino jų padėtį lenktynėse dėl titulų.

Gelbėjasi. Pirmaujančių komandų statistikos nepagerino ir Kėdainių „Nevėžis“. Kėdainiečiai priėmė vienus autsaiderių „Garliavos“ futbolininkus. Pastarieji įrodė, kad jų motyvacija kabintis į išgyvenimą lygoje yra kur kas didesnė nei ramesnį sezono finišą užsitikrinusių šeimininkų. Kovingai nusiteikę Mariaus Bezykornovo auklėtiniai dar neįpusėjus kėliniui jau pirmavo 2:0. Po pertraukos vaizdas pasikeitė, bet 12-ojo Ebuka Onah rezultatyvaus kirčio „Nevėžiui“ neužteko – 1:2.

Reta pergalė garliaviečiams įkvėpė realių vilčių išvengti tiesioginio iškritimo iš lygos. Su jais konkuruojanti Gargždų „Banga“ B namuose 0:2 pralaimėjo labai svarbų mūšį dėl išlikimo. „Kauno Žalgiris“ B į Gargždus atsivežė Martiną Anane bei dar kelis pagrindinės komandos žaidėjus, bet įvarčius įmušė ne jie, o patys gargždiškiai bei 17-metis kaunietis Jonas Jankauskas, Pirmoje lygoje pasižymėjęs pirmą kartą karjeroje.

Debiutas. Iš pavojingos zonos bando kapstytis ir „Šiauliai“ B. Pirmadienį jie 0:4 kapituliavo akistatoje su „Hegelmann“ B vienuolike. Kauno rajono ekipos trenerio pareigose debiutavo Mantas Fridrikas. Buvęs futbolininkas pakeitė dublerių strategą Tadą Vilkevičių, kuriam išvakarėse teko dar atsakingesnė užduotis – prie pagrindinės komandos vairo A lygoje pavaduoti diskvalifikuotą trenerį Andrių Skerlą. Abiems specialistams rokiruotė buvo sėkminga.

Greta šiauliečių žygiavęs „Panevėžys“ B solidžiai pasirodė Mažeikiuose. Po staigių dūrių 8-ąją ir 10-ąją mačo min. aukštaičiai pirmavo 2:0. „Atmosfera“ atsakė savo kapitono Deivido Gineičio įvarčiu 65-ąją min. bei turėjo auksinį šansą išlyginti rezultatą. Vis dėlto patyręs kolumbietis Sebastianas Vasquezas 75-ąją min. nerealizavo 11 m baudinio. „Panevėžį“ B nuo 14-osios pozicijos, kuriai gali tekti žaisti pereinamąsias rungtynes su 2-os lygos bronzos laimėtoju, jau skiria 9 taškai.