22 turas: "Milan" prarado du taškus © Eurofootball.lt
Ši savaitgalį Italijos čempionate buvo žaidžiamos dvidešimt antrojo turo rungtynės. Lygiosiomis sužaidė "Milan" ir "Fiorentina", tuo tarpu du lyderiai "Juventus", "Inter" bei puikią sportinę formą įgavusi "Roma" iškovojo solidžias pergales.

"Milan" dar labiau sumažino savo šansus laimeti "Serie A" namie sužaidęs lygiosiomis 1-1 su Genujos "Sampdoria". Šeimininkai išsiveržė į priekį 12 minutę, kuomet svečių baudos aikštelėje buvo pargriautas "Milan" puolėjas Filippo Inzaghi ir teisėjas paskyrė vienuolikos metru baudinį, kurį sėkmingai realizavo Andrejus Ševčenka.

Praėjus pusvalandžiui nuo rungtynių pradžios jau kitoje aikštės pusėje griuvo "Sampdoria" saugas Andrea Gasbarroni, tačiau teisėjas pražangą skyrė jam, o ne jį ginusiam Gennaro Gattuso. Visgi tas pats A. Gasbarroni po kelių minučių išlygino rezultatą. Jo galingas tolimas smūgis įskriejo i vartus, pakeliui dar palietęs "Milan" gyneją Alessandro Nestą. Po šio įvarčio šeimininkai atrodė pasimetę ir jiem pasisekė, jog jie nepraleido dar vieno įvarčio, kadangi "Sampdoria" žaidėjai prieš didžiają pertrauką dar suspėjo du kartus pataikyti į virpstą.

Tuo tarpu antrajame kėlinyje daugiau progų pasižymeti turejo "Milan" futbolininkai. Pavojingai žaidė Andrea Pirlo, Clarence`as Seedorfas, taip pat po keitimo į aikštę išbėgęs Alberto Gilardino, tačiau rezultatas išliko toks pats - šalies vicečempionai sužaidė lygiosiomis ir prarado dar du taškus.

Čempionų titulą ginantis Turino "Juventus" iškovojo dar vieną pergalę, svečiuose 3-1 nugalėjęs autsaiderį "Ascoli" ir taip įrodęs kad klubas vis dar yra geroje formoje. Turino ekipai pergalę atnešė prancūzo Davido Trezeguet trys įvarčiai. Tačiau prie visų įvarčių svariai prisidėjo ir kapitonas Alessandro Del Piero, kuris pastaruoju metu demonstruoja įspūdingą žaidimą.

Įspūdingą formą taip pat demonstruoja ir kitos komandos kapitonas Francesco Totti, kurio vedama "Roma" namie rezultatu 3-0 nušlavė savo tiesioginius varžovus dėl penktos vietos, "Livorno". Tai jau buvo šešta iš eilės sostinės klubo pergalė Italijos čempionate ir ketvirtoje vietoje esančios "Fiorentina" ekipos sirgaliai jau turėtų susirūpinti dėl prie jų sparčiais tempais turnyrinėje lentelėje artėjančio "Roma" klubo.

Dėl mažėjančio pranašumo turnyrinėje lentelėje kalta ir pati "Fiorentina" ekipa, kuri išvykoje nesugebėjo įveikti problemų kamuojamos "Udinese" ekipos ir mačą baigė be įvarčių. Šiose rungtynėse nuo dvidešimt trečios minutės dar rungtyniavusios ir dešimtyje, kadangi raudona kortelė buvo parodyta ekipos saugui Roberto Baronio.

Tuo tarpu "Palermo" pratęsė savo nesėkmių seriją namie gėdingai rezultatu 1-3 pralaimėdama "Siena" ekipai. Svečiams pergalę lėmė Erjano Bogdani "hat-trickas". Po šios nesėkmės "Palermo" prezidentas iš vyriausiojo trenerio pareigų atleido Luigi Del Neri ir šias pareigas nuo šiol užims Giuseppe Papadopulo, kuris praėjusiais metais treniravo "Lazio" klubą.

Šio sezono staigmena Veronos "Chievo" klubas namie rezultatu 4-0 sutriuškino "Reggina" ekipą. Kaip jau tapo įprasta, prie komandos sėkmės daugiausiai prisidėjo sėkmingai šį sezoną rungtyniaujantis Sergio Pellissier.

Paskutinėse rungtynių minutėse pergalę iškovojo Romos "Lazio" klubas, išvykoje 1-0 palaužęs autsaiderį "Treviso". Nepaisant to, kad rungtynės buvo apylygios ir gan dažnai iniciatyvą perimdavo "Treviso" ekipa, tris taškus iškovojo "Lazio". Likus vos keturioms minutėms iki rungtynių pabaigos po Massimo Oddo perdavimo pergalingą įvartį smūgiu galva įmušė Tommaso Rocchi.

Panašus rungtynių svenarijus įvyko ir susitikime tarp "Messina" ir "Cagliari". Namuose žaidusiai "Messina" ekipai pergalę atnešė 88 minutę pelnytas Arturo Di Napoli įvartis. Tai buvo vos antroji "Messina" pergalė namuose šį sezoną.

Pirmają pergalę išvykoje šiame sezone pelnė "Parma" ekipa, 2-1 nugalėjusi krizėje atsidūrusį "Empoli" klubą. Verta paminėti, kad abu įvarčius svečių gretose pelnė buvę "Empoli" žaidėjai.

Paskutinėse turo rungtynėse sekmadienio vakare Milano "Inter" iškovojo dešimtą pergalę per keturiolika rungtynių, rezultatu 2-0 išvykoje palaužusi "Lecce" ekipą, kuriai šiose rungtynėse vadovavo naujas treneris - Roberto Rizzo. "Inter" nebuvo laimėjusi prieš "Lecce" komandą jos pačios aikštėje nuo 2002 metų kovo.

22 turo statistika:

"%c00062" 1 - 1 "%c00070"
13` [1 - 0] Andriy Shevchenko (11m)
36` [1 - 1] Andrea Gasbarroni

"%c00262" 1 - 3 "%c00038"
7` [0 - 1] David Trezeguet
13` [0 - 2] David Trezeguet
18` [0 - 3] David Trezeguet
33` [1 - 3] Marco Ferrante

"%c00028" 3 - 0 "%c00213"
31` [1 - 0] Francesco Totti
41` [2 - 0] Francesco Totti (11m)
62` [3 - 0] Rodrigo Taddei

"%c00063" 0 - 0 "%c00143"

23` iš aikštės pašalintas Roberto Baronio ("Udinese")

"%c00200" 1 - 3 "%c00080"
29` [0 - 1] Erjon Bogdani
57` [0 - 2] Erjon Bogdani
67` [0 - 3] Erjon Bogdani
69` [1 - 3] Denis Godeas

"%c00068" 4 - 0 "%c00081"
47` [1 - 0] Amauri
74` [2 - 0] Sergio Pellissier
88` [3 - 0] Amauri (11m)
90` [4 - 0] Sergio Pellissier

"%c00263" 0 - 1 "%c00019"
86` [0 - 1] Tommaso Rocchi

"%c00214" 1 - 0 "%c00216"
88` [0 - 1] Arturo Di Napoli

"%c00085" 1 - 2 "%c00029"
44` [0 - 1] Marco Marchionni
59` [1 - 1] Francesco Tavano (11m)
79` [1 - 2] Mark Bresciano

"%c00061" 0 - 2 "%c00037"
72` [0 - 1] Luis Figo
90` [0 - 2] Dejan Stankovic

76` iš aikštės pašalintas Cristian Ledesma ("Lecce")