22 turas: "Man Utd" prarado taškus mače su "Newcastle" © Eurofootball.lt
Šiandien, 2007 metų sausio 1-ąją dieną, Anglijos „Premier“ lygos čempionate buvo sužaistos aštuonerios 22-ojo turo rungtynės. Šis turas pasižymėjo itin dideliu rezultatyvumu. Triuškinančias pergales iškovojo „Liverpool“, „Reading“ bei „Blackburn“ ekipos, „Middlesbrough“ susitvarkė su „Sheffield United“, „Man City“ namuose sugebėjo palaužti „Everton“ pasipriešinimą, „Man Utd“ prarado du taškus varžybose su „Newcastle“, o dar du mačai baigėsi lygiosiomis.

Ankstyvosiose varžybose ginklus „Anfield“ stadione surėmė turnyrinės lentelės kaimynai „Liverpool“ ir „Bolton“. Pirmąjį pavojingą išpuolį surengė aikštės šeimininkai, kai tolimą krašto gynėjo Steve`o Finnano smūgiuotą kamuolį pirštų galiukais virš skersinio numušė „ristūnų“ vartų sargas Jussi Jaaskelainennas. Po to sekė ispano Xabi Alonso ataka, po kurios kamuolys pralėkė greta vartų.

Pagrindinis veiksmas įvyko antrajame kėlinyje. Sužaidus lygiai valandą po Jermaine`o Pennanto perdavimo iš dešiniojo krašto „raudonųjų“ aukštaūgis Peteris Crouchas akrobatiniu šuoliu smūgiu per save iš kelių metrų nepaliko jokių šansų suomių vartininkui J.Jaaskelainenui. Po kelių akimirkų Dirkas Kuytas atidavė perdavimą komandos kapitonui Stevenui Gerrardui, ir šis nestabdydamas kamuolio pasiuntė jį į viršutinį vartų kampą.

Visą laiką dominavę šeimininkai ir toliau nedavė ramybės J.Jaaskelainenui, kai P.Croucho ir Sami Hyppia bandymai smūgiuoti galva buvo netikslūs. Varžybų pabaigoje Luisas Garcia atliko rezultatyvų perdavimą D.Kuytui, kuris nuginklavęs J.Jaaskelaineną ir padėjo tašką šiose rungtynėse.

Po šios pergalės Rafaelio Benitezo auklėtiniai aplenkė savo varžovus „Bolton“ ir su 40 taškų žengia trečioje vietoje, tuo tarpu Samo Allardyce`o „ristūnai“ krenta vienu laipteliu žemyn, į ketvirtąją poziciją.

Kitame mače tarpusavyje jėgas išbandė šių metų Anglijos „Premier“ lygos naujokas „Reading“ ir dar niekaip iš gilios duobės išlipti negalintis „West Ham“. Šeimininkų ekipos Steve`o Coppello auklėtiniams mačas susiklostė daug lengviau negu buvo galima tikėtis.

Triuškinimas prasidėjo 12-ąją susitikimo minutę, kai po Nicky Shorey atlikto baudos smūgio pirmąjį įvartį „Premier“ lygoje pelnė gynėjas Brynjaras Gunnarssonas. Po poros minučių rezultatą lengvai padvigubino saugas Stephenas Huntas, kuris galva nuginklavo Robertą Greeną po Steve`o Sidwello perdavimo.

Sužaidus pusvalandį krito ir trečiasis įvartis, kai po dar vieno N.Shorey pakelto kamuolio šį kartą į savus vartus kamuolį nukreipė „plaktukų“ gynėjas Antonas Ferdinandas. Po šešių minučių rezultatas svečiams tapo visai nepadorus, kai po N.Shorey ir Jameso Harperio kombinacijos kamuolys atiteko rezultatyviausiam komandos žaidėjui Kevinui Doyle`ui, kuris dar kartą pasiuntė kamuolį į tinklą.

Antrojo kėlinio pradžioje po S.Sidwello perdavimo pasižymėjo pastaruoju metu dažnai įvarčius mušantis Leroy`us Lita. 78-ąją minutę po N.Shorey pakelto kampinio „vinį“ į „West Ham“ „karstą“ įkalė 10-ąjį įvartį pelnęs K.Doyle`as. Likus žaisti dvi minutes progą turėjo ir svečiai, bet Bobby Zamora smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų skersinio.

Po šios skambios pergalės „Reading“ išlieka 9-oje vietoje, tuo tarpu trečiąjį iš eilės pralaimėjimą patyręs Alano Curbishley treniruojamas „West Ham“ lieka toje pačioje 18-oje pozicijoje.

Mančesteryje vietos „Man City“ susikovė su Liverpulio „Everton“ ekipa. Mačas prasidėjo gana audringai, ir svečių gynėjo Yosepho Yobo smūgį galvą atmušė „City“ vartų sargas Nicky Weaveris. 15-ąją minutę „Everton“ futbolininkai apeliavo dėl neskirto 11 metrų baudinio, kai baudos aikštelėje „Man City“ kapitonas Richardas Dunne`as pargriovė Liverpulio ekipos lyderį Andrew Johnsoną.

Pirmojo kėlinio pabaigoje šeimininkų gynėjo Micah Richardso tolimas „šūvis“ lėkė pro šalį, o po to dar kelias progas iššvaistė puolėjai Bernardo Corradi ir Dariusas Vassellas. „City“ strategas nusprendė antram kėliniui vietoje B.Corradi į aikštę mesti legionierių iš Graikijos Georgios Samaras.

Antrame kėlinyje sužaidus vos keturias minutes trenerio sprendimas į kovos lauką mesti graiką pasiteisino, nespo amerikiečio DaMarcuso Beasley perdavimo iš kairiojo krašto G.Samaras iš kelių metrų sušaudė „Everton“ vartų sargą Timą Howardą. 70-ąją minutę T.Howardas baudos aikštelėje pargriovė „Man City“ puolėją D.Vassellą ir arbitras nedelsdamas paskyrė 11 metrų baudinį. Jo mušti stojo G.Samaras, kuris ir šį kartą nesuklydo, pasiuntė kamuolį į dešinįjį viršutinį vartų kampą, ir taip užbaigė savo 17 rungtynių be įvarčių seriją.

83-iąją minutę „Everton“ viltys išplėšti lygiąsias atsigavo, kai Phillo Neville`o perdavimą iš dešiniojo krašto realizavo saugas Leonas Osmanas. Bet tai buvo viskas, ką sugebėjo per likusias minutes nuveikti „Everton“ futbolininkai, ir jie po šios nesėkmės užima 8-ąją vietą, o „Man City“ iškovoję pirmąją pergalę namuose nuo lapkričio mėnesio lieka 10-oje vietoje.

Rungtynėse tarp „Middlesbrough“ ir „Sheffield United“ pergalę rezultatu 3-1 šventė aikštės šeimininkai. 36-ąją minutę atėmęs kamuolį iš „Sheffield“ ekipos gynėjų įvartį pelnė australas Markas Viduka. Pirmojo kėlinio pabaigoje už „Boro“ gynėjo Emanuelio Pogatetzo pražangą prieš Robą Hulse baudos aikštelėje buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kurį realizavo gynėjas Philas Jagielka.

69-ąją minutę persvarą „Middlesbrough“ ekipai sugrąžino nigerietis Aiyegbeni Yakubu, kuris dar po kurio laiko už „Sheffield United“ kapitono Chriso Morgano pražangą įmušė ir 11 metrų baudinį. „Middlesbrough“ kyla į 15-ąją vietą, o „Sheffield United“ ritasi iki 16-osios pozicijos.

„Portsmouth“ ir „Tottenham“ mače buvo užfiksuotos lygiosios 1-1. Šeimininkų gretose įvartį iš toli pelnė puolėjas Benjani Mwaruwari, o svečių komandoje po Danny Murphy perdavimo pasižymėjo saugas Steedas Malbranque. „Pompey“ žengia 6-oje vietoje, vienu laipteliu žemiau yra „Tottenham“ ekipa.

Sunkius laikus išgyvenantis Paulo Jewello treniruojamas Wigan“ ir šiandien taip pat nesugebėjo garbiai pasipriešinti Marko Hugheso vadovaujamai „Blackburn“ komandai. 37-ąją minutę po norvego Morteno Gamsto Pederseno perdavimo kamuolį į savo vartus nukreipė „Wigan“ puolėjas Emile‘is Heskey.

Antrame kėlinyje 58-ąją minutę po M.G.Pederseno perdavimo rezultatą svečių naudai padvigubino po keitimo pasirodęs Mattas Derbyshire`as. 76-ąją minutę šeimininkų gynėjas Fitzas Hallas baudos aikštelėje sužaidė ranka ir 11 metrų baudinį realizavęs Bennis McCarthy padėjo ekipai iškovoti dar viena pergalę. Po šios laimėjimo „Blackburn“ pakilo į 11-ąją vietą, o „Wigan“ yra arti prarajos ribos ir užima vos 17-ąją poziciją.

Mačas tarp „Fulham“ ir „Watford“ baigėsi lygiosiomis 0-0. „Fulham“ užima 12-ąją vietą‚ „Watford“ ir toliau išlieka lygos autsaideriu.

Vakarinėse varžybose susitiko „Newcastle“ ir „Man Utd“ klubai. Mačą aktyviau pradėjo pirmenybių lyderiai „Man Utd“ futbolininkai, ir Louiso Saha smūgiuotas kamuolys pralėkė greta Shay`aus Giveno ginamų vartų virpsto. Netrukus po Cristiano Ronaldo perdavimo į prancūzo smūgį airis S.Givenas puikiai sureagavo.

Kiek vėliau po Ryano Giggso perdavimo L.Saha galva smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos atmušė „Newcastle“ gynėjai, tačiau prancūzas patyręs traumą privalėjo palikti aikštę. Pasikartojo auksinė futbolo taisyklė: „Neįmuši tu – įmuša tau“. Ją 33-iąją minutę patvirtino „šarkų“ saugas Jamesas Milneris, kuris iš 22 metrų nuotolio pasiuntė kamuolį į viršutinį Edwino van der Saro vartų kampą.

Tačiau „Newcastle“ ekipoje eilinį kartą šį sezoną nesėkmingai sužaidė ir komandos gynyba. 40-ąją minutę prasiveržęs pro kelis varžovus svečių „Man Utd“ veteranas saugas Paulas Scholesas iš toli pasiuntė kamuolį į tinklą, o antrojo kėlinio pradžioje tas pats žaidėjas iš maždaug to pačio taško dar išvedė „raudonuosius velnius“ į priekį.

Atrodė, kad Glenno Roederio auklėtiniai patirs pralaimėjimą, bet taip neatsitiko - 74-ąją minutę po keitimo pasirodęs kanadietis, jaunis Davidas Edgaras smūgiavo iš toli, ir po mažo rikošeto kamuolys atšokęs nuo P.Scholeso suklaidino vartininką E.van der Sarą bei įskriejo į vartus. „Man Utd“ dar galėjo išplėšti pergalę, bet po C.Ronaldo smūgio galva „šarkų“ saugas Nolberto Solano sugebėjo išmušti kamuolį nuo vartų linijos.

Po šių rezultatyvių lygiųjų „Man Utd“ didina atotrūkį iki 7 taškų nuo vieneriomis rungtynėmis mažiau žaidusios „Chelsea“ ekipos, o „Newcastle“ lieka tryliktoje vietoje.