22 turas: “CSKA” Rusijoje sugrįžo į lyderio poziciją © Eurofootball.lt
Savaitgalį Rusijos Premier lygoje buvo sužaisti 22 –ojo turo susitikimai. Turo susitikime Maskvos “Spartak” nugalėjo Sankt Peterburgo “Zenit”, “Lokomotiv” netikėtai namuose pralaimėjo “Moskva”, “CSKA” po pergalės prieš Kazanės “Rubin” susigražino lyderio pozicijas, o “lietuviškiausiam” klubui “Dinamo” vėl teko pajusti pralaimėjimo kartėlį.

Pirmosiose šeštadienio rungtynėse susitiko Vladivostoko “Luch-Energia” bei turnyrinės lentelės apačioje besikapanojantis Maskvos “Dinamo”. “Luch” nuo pirmųjų rungtynių minučių ėmėsi atakuoti ir jau 4-ąją pelnė įvartį.

Po praleisto įvarčio “Dinamo” atsakė dviem pavojingais išpuoliais. Pirmajame progą pasižymėti turėjo R. Poškus, o antrajame D.Chochlovas pelnė įvartį ir išlygino rezultatą.

“Dinamo” klubas, nesuspėjęs susiprasti, jog išlygino rezultatą tuoj pat gavo skaudų antausį. “Luch” žaidėjai pradėję nuo centro greitai surengė ataką ir B. Adžindžalas rezultatą vėl persvėrė. Po to žaidimas nusiramino ir tik į kėlinio pabaigą “Luch” vėl suorganizavo pavojingą išpuolį, po kurio pelnė trečiąjį įvartį.

Antrajame kėlinyje “Luch” dominavo aikštėje ir turėjo progų dar pasižymėti tačiau rezultatas nuaidėjus finaliniam švilpukui išliko 3-1 “Luch” naudai.

Turo maču vadintose rungtynėse susitiko Maskvos “Spartak” bei su vyr. treneriu D. Advocaatu nepralošiantis Sankt Peterburgo “Zenit”.

Pirmojo kėlinio pradžioje pavojingai atakavo svečiai bet ir šeimininkai neliko skolingi. Vėliau žaidimas persikėlė į centrą, kur vyko nuožmi priešininkų kova.

Antrajame kėlinyje vaizdas iš esmės nepakito. Komandos stengėsi atakuoti bet atakos užsibaigdavo atsimušus į gynybines sienas, o kiek pavojingos situacijos dažniausiai būdavo sukuriamos po standartinių padėčių.

“Zenit” turėjo vieną šimtaprocentinę progą pelnyti įvartį, kai A. Aršavinui pakėlus kampinį “Zenit” legionierius iš Pietų Korėjos galva smūgiavo į vartus, tačiau šiek tiek aukščiau skersinio. Į šį išpuolį “Spartak” atsakė R. Šiškino tolimu smūgiu.

Nubausti savo buvusią komandą galėjo V. Bystrovas, bet iš aštraus kampo smūgiuotas kamuolys nuriedėjo šalia virpsto. Po šios atakos “Zenit” sustiprino puolimą bet jau atrodė, kad mačas taip ir baigsis nulinėmis lygiosiomis.

Bet per teisėjo pridėtą laiką po D. Bojarincevo perdavimo R. Pavliučenka nesugebėjo pramušti “Zenit” vartininko, tačiau pirmas prie atšokusio kamuolio suskubo buvęs “Zenit” saugas V. Bystrovas ir pelnė pergalingąjį [link="http://vgoal2006.narod.ru/russia2006_22_spartak_zenit_1-0.zip"]įvartį[/link].

Rezultatu 1-0 nugalėjo “Spartak” ir tokiu būdu padarė rimtą žingsnį tęsiant tolesnę kovą dėl čempiono laurų, o “Zenit” pirmą kartą pralaimėjo vadovaujant D. Advocaatui.

Permėje susitiko pastaruoju metu gana sėkmingai žaidžiantys “Amkar” bei Ramenskojės “Saturn” klubai. Mačo pradžia prasidėjo nuo kovos aikštės viduryje tačiau karts nuo karto komandos blyksteldavo aktyvumo protrūkiais.

Antrasis kėlinys prasidėjo tuo, jog “Amkar” atidavė iniciatyvą svečiams ir tuo galėjo pasinaudoti “Saturn” turėdamas ne vieną pavojingą progą. Tuo tarpu “Amkar” teigiamą rezultatą tikėjosi pasiekti kontratakų pagalba.

Vienoje iš kontratakų netoli baudos aikštelės “Saturn” gynėjas pargriovė V. Paramonovą, kuris pats ir realizavo baudos smūgį, sukurdamas mažą futbolo [link="http://vgoal2006.narod.ru/russia2006_22_amkar_saturn_1-0.zip"]šedevrą [/link]. Po kelių minučių vis tas pats V. Paramonovas turėjo galimybę pelnyti antrąjį įvartį bet “Saturn” vartininkas už baudos aikštelės ribų sužaidė rankomis, tokiu būdu nutraukdamas pavojingą ataką.

Už šią baudą buvo skirtas baudos smūgis bei pašalintas svečių vartininkas, tačiau šį kartą baudos smūgiu nepavyko pelnyti įvarčio ir “Amkar” teko tenkintis minimalia pergale 1-0.

Nalčike susitiko vietos “Spartak”, kuris jau įvykdė visus šio sezono tikslus bei Maskvos “Torpdeo”, kuriam pastaruoju metu kiekvienas mačas kaip paskutinis.

Tokia nuotaika svečiai ir pradėjo pirmąjį kėlinį. Visiškai užvaldė iniciatyvą ir bandė kurti pavojingas progas, bet tikrai pavojinga proga buvo būtent sukurta prie svečių vartų.

Praėjus dvidešimčiai pirmojo kėlinio minučių jau “Spartak” po truputį ėmėsi periminėti iniciatyvą ir bent jau kažką parodyti savo žiūrovams.

Antrasis kėlinys prasidėjo jau šeimininkų atakomis. Pradžioje dažniau tolimais smūgiais iš toli, o vėliau ir įmantriomis kombinacijomis baudos aikštelės prieigose.

Tačiau nei vienai, nei kitai komandai nepavyko pelnyti įvarčio ir susitikimas baigėsi rezultatu 0-0.

Kitame turo mače susitiko Kazanės “Rubin” bei Maskvos “CSKA”. “CSKA” atvykdamas į Kazanę turėjo rimtų problemų su žaidėjais ir dėl to D. Šemberui tame mače teko paragauti krašto saugo duonos.

Čempionai mačą pradėjo aktyviai bet jiems vis trūkdavo paskutinio perdavimo. Iš pradžių “Rubin” laikėsi pakankamai atsargiai ir net nemėgino veržtis į ataką bet pamatę, jog “CSKA” nesugeba nieko padaryti, surengė porą pavojingų atakų ir vienoje iš jų pelnė įvartį.

Antrajame kėlinyje “CSKA” ėmėsi dar atkakliau šturmuoti “Rubin” vartus, bet vos vėl nepraleido įvarčio. Ši neišnaudota “Rubin” proga buvo ženklas “CSKA”, kad laikas mušti įvarčius.

Po puikaus D. Šembero perdavimo [link="http://videogoals1.narod.ru/russia2006_22_cska_rubin_1-1.zip"]pasižymėjo[/link] J. Žirkovas, o po keturių minučių antrą įvartį pelnė “CSKA” legionierius iš Brazilijos Dudu. Po praleistų įvarčių “Rubin” neatrado savyje jėgų paskutiniam šturmui ir rezultatu 1-2 nugalėjo Maskvos “CSKA”.

Paskutiniame šeštadienio mače susitiko Maskvos “Lokomotiv” bei “Moskva”. Komandos susitikima pradėjo palengva, tačiau “Lokomotiv” vis dažniau pereidavo į svečių pusę.

“Lokomotiv” atsidūrę “Moskva” gynybos gniaužtuose ne ką sugebėjo išpešti iš dominavimo, o štai “Moskva” turėjo kelias pavojingas progas prie šeimininkų vartų.

Antrajame kėlinyje matėsi, jog “Lokomotiv” nėra patenkintas rungtynių eiga ir ėmėsi žaisti žymiai aktyviau ir agresyviau. Tuo tarpu “Moskva” tikėjosi ką nors išpešti iš kontratakų.

Vienoje iš “Moskva” kontratakų pasižymėjo komandos naujokas iš Argentinos P. Barrientos, kuris pelnė puikų [link="http://videogoals1.narod.ru/russia2006_22_lokomotiv_moskva_0-1.zip"]įvartį[/link]. “Lokomtiv” nesiruošė taikstytis su pralaimėjimu ir dar aršiau puolė priešininkų vartus, tačiau prieš juos stojo nepraeinama “Moskva” gynyba ir minimaliu rezultatu 0-1 “Lokomotiv” teko pripažinti “Moskva” pranašumą.

Sekmadienio rungtynėse pirmieji susitiko “Rostov” bei Tomsko “Tom”. Vienoje iš pirmų savo atakų šeimininkai uždirbo 11 m baudinį, kurį sėkmingai realizavo komandos kapitonas M. Osinovas.

Po pelnyto įvarčio aikštėje vyko daugiau pozicinė kova su retomis progomis pelnyti įvartį bet kėlinio pabaigoje vienoje iš tokių progų svečiai sugebėjo pelnyti įvartį ir tokiu būdu pirmoji susitikimo pusė baigėsi lygiosiomis.

Antrame kėlinyje komandos ėmėsi aktyviai žaisti. Svečių pusėje išsiskyrė P. Pogrebniakas, o šeimininkai vis dažniau laimę bandydavo tolimais smūgiais. Ir ne veltui, nes vienas jų pasiekė tikslą ir “Rostov” rezultatu 2-1 nugalėjo “Tom”.

Paskutinėse turo rungtynėse susitiko Samaros “Krylja Sovetov” bei Jaroslavlio “Shinnik”. Beveik viso susitikimo metu dominavo šeimininkai, kurie pelnė du įvarčius be atsako ir rezultatu 2-0 nugalėjo absoliučius lygos autsaiderius.

22 turo statistika

“%c00287” 3 – 1 “%c00110”
4’ [1 - 0] Dmitriy Smirnov
8’ [1 - 1] Dmitriy Chochlov
9’ [2 - 1] Beslan Adzhindzhal
39’ [3 - 1] Georgiy Bazajev

Ž. Karčemarskas (“Dinamo”) žaidė visas rungtynes, o R. Poškus (“Dinamo”) žaidė iki 58-osios rungtynių minutės.

“%c00114” 1 – 0 “%c00073”
90’ [1 - 0] Vladimir Bystrov

I. Dedura (“Spartak”) rungtynėms buvo registruotas bet aikštėje nepasirodė, o E. Majus (“Zenit”) rungtynėms registruotas nebuvo.

“%c00120” 1 – 0 “%c00111”
86’ [1 - 0] Vladimir Paramonov

88’ už paskutinės vilties pražangą iš aikštės buvo pašalintas A. Kinski (“Saturn”).

E. Česnauskis (“Saturn”) žaidė visas rungtynes, o R. Džiaukštas (“Saturn”) rungtynėms buvo tik registruotas ir aikštėje nepasirodė.

“%c00286” 0 – 0 “%c00112”

“%c00074” 1 – 2 “%c00072”
34’ [1 - 0] Selim Benashour
67’ [1 - 1] Juriy Zhirkov
71’ [1 - 2] Dudu

D. Šemberas (“CSKA”) žaidė iki 72-osios rungtynių minutės.

“%c00075” 0 – 1 “%c00118”
77’ [0 - 1] Pablo Barrientos

“%c00115” 2 – 1 “%c00221”
4’ [1 - 0] Mikhail Osinov (11 m)
43’ [1 - 1] Sergey Skobliakov
84’ [2 - 1] Milos Kruscic

A. Skerla (“Tom”) žaidė visas rungtynes.

“%c00115” 2 – 0 “%c00221”
23’ [1 - 0] Machach Gadzhiyev
85’ [2 - 0] Florin Shoave

E. Raziulis (“Krylja Sovetov”) rungtynėms registruotas nebuvo.