20 turas: Netikėta "Lyon" nesėkmė Tulūzoje © Eurofootball.lt
Šeštadienį buvo sužaistos aštuonerios Prancūzijos futbolo pirmenybių "Ligue 1" 20-ojo turo rungtynės. Netikėtą pralaimėjimą svečiuose patyrė tvirtai čempionate pirmaujantis "Lyon" klubas, nusileidęs turnyro vidutiniokei "Toulouse" ekipai.

Rungtynėse "Lyon" turėjo nežymią persvarą, tačiau nesugebėjo jos paversti įvarčiais ir turėjo brangiai už tai sumokėti - 60-ąją minutę Achille Emana pasiuntė kamuolį į "Lyon" vartus ir išvedė "Toulouse" į priekį. Tačiau tuo "Lyon" problemos nesibaigė - įkvėpti pelnyto įvarčio "Toulouse" futbolininkai ėmė atakuoti dagkartinių "Ligue 1" čempionų vartus ir 81-ąją minutę Švedijos rinktinės puolėjas Johanas Elmanderis padvigubino rezultatą, taip įtvirtindamas savo ekipos pergalę. Verta paminėti, kad tai buvo vos antroji "Lyon" nesėkmė šį sezoną ir nepaisant jos, klubas toliau tvirtai žnegia pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Dar vieną nesėkmę patyrė į turnyrinės lentelės dugną po truputi grimztantis Paryžiaus "P.S.G" klubas. Šį kartą sostinės ekipa namuose priėmė lygos naujoką "Valenciennes" ir turėjo pripažinti šio pranašumą rezultatu 1-2. Valencieno ekipą į priekį 60-ąją minutę išvedė Steve`as Savidanas, o iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei penkioms minutėms antrą įvartį į "P.S.G" vartus pasiuntė Sebastienas Roudetas. Vis tik Paryžiaus klubui šiose runtynėse pavyko pasiekti įvartį - paskutinę rungtynių minutę paguodos įvartį savo ekipai iš vienuolikos metrų baudinio pelnė rezultatyviausias komandos žaidėjas portugalas Pedro Pauleta.

Proga priartėti prie lyderių nepasinaudojo antroje pozicijoje žengiantis "Lens" klubas, namuose sužaidęs lygiosiomis 1-1 su taip pat turnyrinės lentelės viršuje esančiu "Lille". Svečiai šiose rungtynėse pirmeji pelnė įvartį, kai 70-ąją minutę pasižymėjo Fernandesas Michel Bastosas, tačiau 83-ąją minutę Jussie Ferreira sugebėjo išlyginti rezultatą ir išplėšti "Lens" klubui bent tašką.

Tokiu pačiu rezultatu 1-1 savo rungtynes su naujoku "Lorient" baigė ir taip pat dėl vietos kito sezono Europos turnyruose kovojantis praėjusių metų vicečempionas "Bordeaux" klubas. Vis tik, Bordo ekipos gerbėjai turėtu džiaugtis tokiu rezultatu, kadangi 36-ąją minutę Rafikas Saifi išvedė "Lorient" į priekį ir tik 86-ąją minutę "Bordeaux" atakų lyderis Marouane`as Chamakhas sugebėjo išlyginti rezultatą.

Svarbią pergalę iškovojo nesėkmigai iki šiol žaidęs "Nantes" klubas, namuose minimaliu rezultatu 1-0 įveikęs "Nice" ekipą. Vienintelį įvartį paskutinę rungtynių minutę pelnė per žiiemos pertrauką ekipą papildęs buvęs "Auxerre" puolėjas Luigi Pieroni.

Šeštadienio rungtynių rezultatai:

"%c00023" 1 - 2 "%c00306"
60` [0 - 1] Steve Savidan
87` [0 - 2] Sebastien Roudet
90` [1 - 2] Pedro Pauleta (iš 11m.)

"%c00093" 1 - 1 "%c00094"
70` [0 - 1] Fernandes Michel Bastos
83` [1 - 1] Jussie Ferreyra

"%c00307" 2 - 2 "%c00254"
20` [1 - 0] Nicolas Marin (iš 11m.)
30` [2 - 0] Joseph Desire Job
45` [2 - 1] Mickael Chetien
74` [2 - 2] Sebastien Puygrenier

"%c00064" 1 - 1 "%c00293"
36` [0 - 1] Rafik Saifi
86` [1 - 1] Marouane Chamakh

"%c00092" 2 - 0 "%c00055"
60` [1 - 0] Achille Emana
81` [2 - 0] Johan Elmander

"%c00066" 1 - 0 "%c00090"
90` [1 - 0] Luigi Pieroni

"%c00025" 1 - 0 "%c00065"
85` [1 - 0] Ireneusz Jelen

"%c00098" 2 - 0 "%c00255"
7` [1 - 0] Daisuke Matsui
87` [2 - 0] Daisuke Matsui