2 turas: Rusijos čempionate - naujokų staigmenos © Eurofootball.lt
Savaitgalį Rusijos "Premier" lygoje įvyko 2-ojo turo susitikimai, kuriuose užfiksuota nemažai staigmenų taškus rungtynėse su naujokais toliau barsto "Spartak" ir "Lokomotiv", sutriuškinimą teko patirti "Moskva" klubui, o "Dinamo" patyrė nesėkmę mače su "Tom", kuris tapo lygos lyderiu kartu su triuškinančią pergalę pasiekusiu čempionų titulą ginančiu "CSKA".

Sekmadienio rungtynes pradėjo Vladivostoko "Luch" bei Maskvos "Lokomtiv" komandos. Besibaigiant pirmajam kėliniui "Luch" įmušė įvartį, tačiau jiems persvaros išsaugoti nepavyko, nes antrojo kėlinio viduryje svečiai išlygino rezultatą. "Lokomotiv" komanda svečiuose pademonstravo ne tą žaidimą, kurio pastaruoju metu tikisi šios komandos gerbėjai ir su elitinio diviziono naujokais sugebėjo iškovoti tik tašką.

Rusijos čempionas Maskvos "CSKA" namuose susitiko su vidutinioku Jaroslavlio "Shinnik" ir nors nugalėjo rezultatu 5-1, jis neparodė, jog "CSKA" neturėjo sunkumų žaidžiant su svečiais. Į priekį pirmi įsiveržė "CSKA" futbolininkai ir dar 28-ąją minute buvo pašalintas svečių žaidėjas, tačiau "Shinnik" mažumoje sugebėjo išlyginti rezultatą. Prasidėjus antrajam kėliniui šeimininkai suaktyvino savo žaidimą ir tuomet "Shinnik" palūžo. Antrajame kėlinyje "CSKA" pelnė dar keturis įvarčius - visus juos įmušė naujokas Jo- ir nugalėjo įtikinama persvaa.

Tomske susitiko vietos "Tom" ir Maskvos "Dinamo". Mačą aktyviau pradėjo šeimininkai, tačiau pirmojo ir vienintelio įvarčio rungtynėse žiūrovai sulaukė tik antrajame kėlinyje - pasižymėjo Branislavas Kruničius. Minimalia persvara gana netikėtai nugalėjo "Tom".

"Rostov" susitiko su "Moskva" futbolininkais, kurie pertraukos tarp sezonų metu pasipildė buvusiu "CSKA" futbolininku Sergejumi Semaku. Svečiai mačą pradėjo pakankamai aktyviai, tačiau pirmi praleido įvartį.

Nuo antrojo kėlinio pradžios "Moskva" futbolininkai taip pat ėmesi aktyvių veiksmų, bet 54-ąją minutę praleido antrąjį įvartį ir tai atrodo buvo lemiamas momentas, po kurio aikštėje dominavo tik "Rostov" komanda, kuri sugebėjo įmušti dar du kartus be atsako ir šventė įspūdingą pergalę rezultatu 4-0.

Permėje svečiavosi vienintelis Rusijos atstovas UEFA taurėje Sankt Peterburgo "Zenit". Svečių startinėje sudėtyje pasirodė ir Lietuvos rinktinės puolėjas Robertas Poškus. Abi komandos iš karto ėmėsi atakuojančių veiksmų, bet pirmi įvartį įmušė svečiai.

Antrajame kėlinyje vaizdas išliko panašus - "Amkar" stengėsi atakuoti, o "Zenit" bandė kontratakuoti. "Amkar" vienos atakos metu 63-ąją minutę pelnė išlyginamąjį įvartį, bet džiaugtis jiem teko neilgai, nes po dviejų minučių "Zenit" čekas Radekas Širlas atstatė vieno įvarčio persvarą. Jau besibaigiant rungtynėms vis tas pats čekas baudinio pagalba pelnė ir trečiąjį komandos įvartį - rezultatu 1-3 nugalėjo svečiai.

Skurdžiausias Premier lygos klubas Nalčiko "Spartak" susitiko su devyniskart Rusijos čempionais Maskvos "Spartak". Rungtynės prasidėjo be žvalgybos. Tai viena, tai kita komanda turėjo galimybę pelnyti įvartį, bet pirmi pasižymėjo šeimininkai. Tokia mačo eiga netenkino tituluotų svečių ir besibaigiant antrajam kėliniui Maksimas Kaliničenko baudos smūgiu į viršutinį vartų kampą rezultatą išlygino.

Antrajame kėlinyje reikėjo tikėtis didesnio spaudimo iš sidabro medalių savininkų, bet jiems teko praleisti antrąjį įvartį. Tai svečius paskatino imtis dar aktyvesnių veiksmų ir jie praktiškai nesitraukdami iš šeimininkų aikštės pusės nedaug likus iki rungtynių pabaigos pelnė išlyginamąjį įvartį. Mačas baigėsi kovingomis lygiosiomis 2-2.

Paskutinėse sekmadienio rungtynėse susitiko Ramesnkojės "Saturn" bei Maskvos "Torpedo". Nykiame susitikime įvarčių komandoms įmušti nepavyko, tad buvo užregistruotos nulinės lygiosios.

2 turo statistika

"%c00287" 1 – 1 "%c00075"
42` [1 - 0] Aleksey Archipov
59` [1 - 1] Ivan Starkov

"%c00072" 5 – 1 "%c00076"
11` [1 - 0] Sergey Ignashevich
31` [1 - 1] Anton Chazov
49` [2 - 1] Joao
58` [3 - 1] Joao
80` [4 - 1] Joao (11 m.)
85` [5 - 1] Joao

D.Šemberas ("CSKA") rungtynėms registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

28-ąją minute už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas Anatoliy Romanovich ("Shinnik").

"%c00221" 1 – 0 "%c00110"
59` [1 - 0] Branislav Krunich

Ž.Karčemarskas ("Dinamo") rungtynėms registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

"%c00115" 4 – 0 "%c00118"
40` [1 - 0] Omar Perez
54` [2 - 0] Maksim Buznikin
61` [3 - 0] Mikhail Osinov
67` [4 - 0] Sergey Bendz

"%c00120" 1 – 3 "%c00073"
31` [0 - 1] Aleksandr Spivak
63` [1 - 1] Jevgeniy Savin
65` [1 - 2] Radek Shirl
86` [1 - 3] Radek Shirl

R.Poškus ("Zenit") žaidė visas rungtynes, E.Majus ("Zenit") rungtynėms registruotas nebuvo

26` [1 - 0] Miodrag Djudovic
39` [1 - 1] Maksim Kalinichenko
55` [2 - 1] Sergey Pilipchuk
84` [2 - 2] Mihailo Pjanovic

I.Dedura ("Spartak") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00111" 0 – 0 "%c00112"

E.Česnauskis ("Saturn") aikštėje pasirodė startinėje sudėtyje ir uždirbo geltoną kortelę, o 64-ąją minutę jį pakeitė R.Džiaukštas ("Saturn").