18 turas: Netikėtas "Sevilla" pralaimėjimas namie © Eurofootball.lt
Sekmadienį 18-o turo rungtynėse netikėtai pralaimėjimą namuose patyrė Ispanijos čempionato lyderiai "Sevilla" futbolininkai, pirmavę prieš "Mallorca" vienuolikę, tačiau vėliau praleidę du įvarčius ir pralaimėję 1-2. Šia nesėkme sėkmingai pasinaudojo Madrido "Real", sumažinęs atsilikimą nuo lyderių iki vos dviejų taškų.

"%c00107" 1 - 2 "%c00021"
22` [1 - 0] Frederic Kanoute (11 m.)
48` [1 - 1] Nunes
62` [1 - 2] Maxi Lopez

Sevilijoje aikštėje vyko atkakli ir lygi kova: "Sevilla" turėjo minimalią teritorinę persvarą, tačiau smūgių į vartus statistika buvo visiškai lygi. Rungtynių pradžioje abi ekipos apsikeitė pavojingomis atakomis, o 20-ą minutę baudos aikštelėje "Mallorca" vartininkas Miguelis Moya pargriovė Jesusą Navasą ir teisėjas skyrė abejotiną vienuolikos metrų baudinį.

Nors svečių ekipos žaidėjai aktyviai ginčijosi su teisėju, Fredericas Kanoute tiksliu smūgiu įmušė 15-ą įvartį šiame sezone.

Tačiau antrajame kėlinyje daugiau padirbėti teko "Sevilla" vartininkui Andresui Palopui - po jų nuomone neteisingai skirto vienuolikos metrų baudinio "pabudę" svečiai vis pavojingiau grasino "Sevilla" vartams ir A.Palopui teko įspūdingu šuoliu atremti Fernando Varelos smūgį.

"Mallorca" pastangos su kaupu atsipirko antrajame kėlinyje - sužaidus mažiau nei penkias minutes po kampinio Sevilijos ekipos baudos aikštelėje kilo sumaištis ir kamuolys atsidūrė tiesiai gynėjui Nunesui po kojomis. Portugalas nesuklydo ir išlygino rezultatą.

Įpusėjus antrajam kėliniui "Mallorca" išsiveržė į priekį - po puikaus Adriano Correia žaidimo vienas prieš vartus atsidūrė perdavimą gavęs Maxi Lopezas, kuriam teliko pasiųsti kamuolį į vartų tinklą.

Nors besivejančių vaidmenyje atsidūrusios "Sevilla" treneris Juande Ramosas atliko net tris keitimus, jie nepakeitė rungtynių eigos ir "Sevilla" iki pat teisėjo švilpuko nesukūrė nei vienos realios progos bent išlyginti rezultatą.

"Sevilla" šiemet neiškovojo nei vienos pergalės - pirmąsias Ispanijos čempionato rungtynes jie pralaimėjo, o trečiadienį Karaliaus taurės mačą sužaidė lygiosiomis.

Kitos rungtynės

Skaudų pralaimėjimą namuose patyrė Bilbao "Athletic" klubas, prieš pat teisėjo švilpuką neišnaudojęs puikios progos išlyginti rezultato. Baskai rungtynėse su "Villarreal" atsilikinėjo po 70 minutę praleisto Diego Forlano įvarčio, tačiau šeštą pridėtinio laiko minutę turėjo galimybę išplėšti lygiąsias, kai teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį į svečių vartus. Tačiau Francisco Javiero Yestes smūgį sėkmingai atrėmė "Villarreal" vartininkas Sebastianas Viera.

Įspūdingą pergalę namuose iškovojo Pamplonos "Osasuna" vienuolikė, net 5-1 sutriuškinusi šiemet itin prastai atrodančius Sevilijos "Betis" futbolininkus. Neseniai prie Andalūzijos ekipos vairo stojęs Luisas Fernandezas pareiškė, kad "Betis" aukščiausioje lygoje išliks ir be naujų žaidėjų, tačiau po tokio gėdingo pralaimėjimo jis gali persvarstyti savo žodžius ir iki užsidarant transferų langui sustiprinti ekipą.

Šeštadienį pralaimėjimą Barselonos derbyje patyrė "Barcelona", tad lyderių kluptelėjimais suskubo pasinaudoti "Valencia", taip pat šeštadienį 3-0 sutriuškinusi "Levante" vienuolikę ir bent laikinai pakilusi į trečią turnyrinės lentelės vietą.

Prie lyderių priartėjo ir ambicingasis Madrido "Atletico", svečiuose 3-1 įveikęs Vigo "Celta" ekipą ir sumažinęs atsilikimą nuo "Sevilla" iki penkių taškų.

Paskutinėse turo rungtynėse Madrido "Real" iškovojo minimalią pergalę prieš turnyrinės lentelės kaimynus "Zaragoza" ir sumažino atsilikimą nuo "Sevilla" iki vos dviejų taškų. Vienintelį rungtynių įvartį iš maždaug vieno metro atstumo po Robinho perdavimo įmušė olandas Ruudas van Nistelrooy`us.

Statistika

Bilbao "Athletic" 0 - 1 "Villarreal"
70` [0 - 1] Diego Forlan

Taragonos "Gimnastic" 1 - 3 Madrido "Getafe"
13` [0 - 1] Angel Vivar Dorado
43` [0 - 2] Daniel Gueiza
62` [1 - 2] Miguel Angel Llera
75` [1 - 3] Javi Casquero

Pamplonos "Osasuna" 5 - 1 Sevilijos "Betis"
17` [1 - 0] Roberto Soldado
31` [2 - 0] Francisco Punal
45` [2 - 1] Arzu
57` [3 - 1] David Lopez
59` [4 - 1] Roberto Soldado
72` [5 - 1] Pierre Webo

Santandero "Racing" 1 - 0 San Sebastiano "Real Sociedad"
90` [1 - 0] Ezequiel Garay

90` iš aikštės pašalintas Gerardo ("Real Sociedad")

Huelvos "Recreativo" 1 - 1 La Korunijos "Deportivo"
11` [1 - 0] Javi Guerrero
20` [1 - 1] Arizmendi

Vigo "Celta" - Madrido "Atletico"
13` [0 - 1] Fernando Torres
21` [0 - 2] Fernando Torres
54` [0 - 3] Sergio Agueiro
70` [1 - 3] Nene

Madrido "Real" 1 - 0 "Zaragoza"
40` [1 - 0] Ruud van Nistelrooy