18 turas: "Ekranas" laimėjo lyderių dvikovą © Eurofootball.lt
Sekmadienį Lietuvos čempionatas vėl buvo pilno pajėgumo - sužaistos penkerios 18-ojo turo rungtynės, kuriose net keturias pergales iškovojo svečiai. Lyderių dvikovą svečiuose laimėjo ir pirmą nesėkmę šį sezoną lyderį "Kauną" patirti privertė "Ekranas", sostinės derbį prieš "Vėtrą" laimėjo ir nesėkmių ruožą užbaigė "Žalgiris", autsaiderių mušyje "Šilutę" įveikė "Nevėžis", įsibėgėjęs "Atlantas" nutraukė sėkmingą "Vilniaus" seriją, o "Sūduvos" ir "Šiaulių" mačas baigėsi taikiai.

Prieš dvikovą čempionate užtikrintai pirmaujantis "Kaunas" prieš "Ekraną" turėjo įspūdingą 20 taškų persvarą, tačiau galutinai tapo aišku, kad ekipos nebetreniruos iki šiol ją į pergales vedęs baltarusis Eduardas Malofejevas, kuris išvyko dirbti į Škotiją "Hearts" sporto direktoriaus vietoje. Prie komandos vairo stojusiam asistentui Eugenijui Riabovui nepavyko įkvėpti žaidėjų ir vienintelį rungtynių įvartį 25 minutę įmušė "Ekrano" puolėjas Povilas Lukšys - šalies čempionai iškovojo gana netikėtą pergalę ir išlaikę antrą poziciją bent per tris taškus sumažino atsilikimą nuo kauniečių.

"Naujieji Lietuvos čempionai jau aiškūs, šis mačas buvo tik dėl trijų taškų. Šį sezoną nemažai varžybų pralaimėjome nepelnytai. Šiandien komanda rungtyniavo gerai ir laimėjo pelnytai. Abi ekipos atidavė visas jėgas, po mačo kai kurie žaidėjai net liko gulėti aikštėje", - oficialiai "A lygos" svetainei teigė "Ekrano" vyriausiasis treneris Virginijus Liubšys.

"Pirmenybės dar nesibaigė, negaliu tvirtinti, kad mes jau čempionai. Dėl pralaimėjimo nedarau tragedijos, nes nusileidome stipriems varžovams, Lietuvos čempionams. Visada neįmanoma laimėti. Gal vyrus paveikė karštas oras, gal jie pervertino savo jėgas. Praleistas įvartis sutrikdė mūsų žaidimą, pirmą kartą šį sezoną neįmušėme įvarčio", - sakė "Kauno" treneris Eugenijus Riabovas.

Trečioje pozicijoje toliau užtvirtintai žengia Klaipėdos "Atlantas", kuris šį kartą Vilniuje sutriuškino dar dviem legionieriais - nigeriečiu ir brazilu - pasistiprinusią vietos komandą. Uostamiesčio ekipą jau antrą minutę į priekį išvedė Aivaras Laurišas, ir nors rezultatas nesikeitė iki antro kėlinio vidurio, 61 minutę "Vilniaus" viltis galutinai "palaidojo" ukrainietis Taras Danilyukas, o susitikimui artėjant į pabaigą trečią ir ketvirtą įvarčius pridėjo A.Laurišas ir Maksimas Morozovas. Paskutinę minutę paguodos įvartį šeimininkams dar pelnė debiutantas Vasiu Akani, tačiau tai neturėjo didesnės reikšmės - "Vilnius" patyrė pirmą nesėkmę komandą treniruojant Ivanui Švabovičiui.

Turnyrinės lentelės kaimynų susitikime Marijampolėje rungtyniavo į žaidybinę krizę patekusi bei naujais žaidėjais pasipildžiusi "Sūduva" ir dar neseniai "Ekrano" sutriuškinimą šventę "Šiauliai". Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių, o po pertraukos sužaidus penkerias minutes šiauliečius į priekį išvedė Gediminas Butavičius. Tačiau praėjus vos porai minučių rezultatą išlygino Andrius Urbšys, ir nors svečiai dėl I.Galiūzos pašalinimo mačą baigė dešimtyje, daugiau įvarčiu įmušta nebuvo, tad abiem komandoms teko tenkintis lygiosiomis.

Intriga atgijo kovoje dėl priešpaskutinės vietos - Šilutėje vietos ekipa nusileido trenerį Vitalijų Stankevičių susigrąžinusiam absoliučiam autsaideriui Kėdainių "Nevėžiui". Rungtynėse pirmieji pasižymėjo namuose rungtyniavę "Šilutės" futbolininkai, kai 54 minutę "Nevėžio" vartininką Tautvydą Jazoką nuginklavo Gintas Podelis, tačiau 72 minutę Kęstutis Smilginas rezultatą išlygino, o dar po septynių minučių pergalę svečiams išplėšė Mariaus Bezykornovo įvartis. "Nevėžiui" tai buvo vos antrasis laimėjimas per du metus ir jis leido sumažinti atsilikimą nuo "Šilutės" iki dviejų taškų.

Po keturių pralaimėjimų iš eilės pergalę pagaliau pasiekė "Žalgiris", kuris Vilniaus derbyje nugalėjo ne pačius geriausius laikus išgyvenančią "Vėtrą", kuriai šiame mače padėti trys pagrindinės sudėties žaidėjai – sveikstantis vartininkas Vaidas Žutautas, po ligos dar neatsigavęs gynėjas Žilvinas Žudys ir dėl gautų geltonų kortelių rungtynes turėjęs praleisti gynėjas Algis Jankauskas.

Susitikimo pradžioje abi komandos žaidė atsargiai ir daugiau dėmesio skyrė gynybai. 15 minutę "Vėtra" pirma sukurė pavojų prie svečių vartų. Donatas Vencevičius perdavė kamuolį į priekį Sergejui Kuznecovui, kuris galėjo iššokti vienas prieš vartininką, tačiau "Žalgirio" vartininkas pasaugojo gynėjus ir išbėgęs iš baudos aikštelės išmušė kamuolį toliau nuo savo vartų. 18 minutę pavojingu išpuoliu atsakė svečiai, kurių smūgis iš baudos aikštelės buvo netikslus.

Dar po trijų minučių "Vėtra" suklydo gynyboje ir "Žalgiris" tuo pasinaudojo. Gavęs perdavimą vartininko aikštelės krašte, Igoris Morinas stipriai smūgiavo iš aštraus kampo ir pataikė į tolimą vartų kampą. "Žalgiris" įmušė pirmą ir kaip vėliau paaiškėjo, vienintelį rungtynių įvartį.

Pirmo kėlinio viduryje "Vėtros" treneriai buvo priversti daryti keitimą - traumą gavusį Donatą Vencevičių keičia po ligos tik atsigavęs Dejanas Milošeskis. Kėlinio pabaigoje "Vėtros" futbolininkai surengė keletą labai pavojingų atakų. 33 minutę baudos aikštelėje kamuolį gavęs Rolandas Karčemarskas smūgiavo į vartus, tačiau smūgis nebuvo itin stiprus ir kamuolys atsidurė vartininko rankose.

Netrukus Robertas Vėževičius surengė įspūdingą reidą prie galinės linijos ir suklaidinęs varžovų gynėjus perdavė kamuolį į centrą Sergejui Kuznecovui. Pirmą ukrainiečio smūgį atremė vartininkas, kamuolys vėl atšoko S.Kuznecovui, tačiau antrasis jo bandymas buvo netikslus – kamuolys skriejo virš vartų. 36 minutę "Vėtra" vėl turėjo puikią galimybę rezultatą išlyginti, kai Darvydas Šernas gavo kamuolį baudos aikštelės krašte ir išsiveržė vienas prieš vartininką, bet saugas į vartus nepataikė.

Antro kėlinio pradžioje panašią progą, kaip ir D.Šernas susikurė Robertas Vėževičius. 52 minutę saugas įsiveržė į baudos aikštelę, bet jo smūgis iš patogios padėties taip pat netikslus. 68 minutę pavojingai atakavo žalgiriečia - vienos atakos metu jie net tris kartus smūgiavo į šeimininkų vartus. Du smūgius blokavo Olegas Baikovas, trečias skriejo šalia vartų.

Rungtynių pabaigoje kamuolį ilgiau kontroliavo "Vėtra", tačiau jai nepavyko sukurti pavojingų atakų prie varžovų vartų. "Žalgiris" išsaugojo įgytą persvarą ir laimėjo sostinės derbį rezultatu 0-1. Ši pergalė leido "Žalgiriui" turnyrinėje lentelėje aplenkti "Vėtrą" ir pakilti į septintąją poziciją.

Po rungtynių "Vėtros" treneris Vytautas Jančiauskas apgailestavo, kad komandai nepavyko išnaudoti susikurtų progų: "Kai neįmuši pats, įmuša tau. Praleidom nelogišką įvartį iš nulinio kampo ir buvome priversti vytis varžovus. Turėjom progų, deja jų neišnaudojom ir neįmušėm. Vaikinai stengėsi, kovojo, tačiau dar ne visi atsigavę po ligos. Negalėjo padėti Žilvinas Žudys, po keitimo aikštėje pasirodęs Dejanas Milošeskis irgi dar nėra pilnai atsigavęs ir negali žaisti visu pajėgumu. Susiplakė daug problemų į vieną vietą. Tikiuosi, kad krizė jau stabilizavosi ir prasidės kilimas."

18 turo statistika

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 520 žiūrovų
Teisėjas - Vitalijus Kazlauskas
"%c00140" 1 - 4 "%c00124"
2' [0 - 1] Aivaras Laurišas
61' [0 - 2] Taras Danilyuk
81' [0 - 3] Aivaras Laurišas
85' [0 - 4] Maksim Morozov
90' [1 - 4] Akanni Sunday Wasiu

"Vilnius": Kijewski; Sokolovas (71' Cicero), Artiomovas, Rodnei, Everton (70' Grudzinskas); Lukša, Panka, Rinaldo (46' Khubutia), Radavičius; Muller, Akanni

"Atlantas": Valius; E.Žukauskas, Lukoševičius, Sulejmanovič, Bartkus; Žernys, Morozov, Gedgaudas (59' Danilyuk), Navikas (87' Šoblinskas); Laurišas, Karalius (78` Žvingilas)

Šilutės miesto stadionas, 330 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
"%c00141" 1 - 2 "%c00231"
54' [1 - 0] Gintas Podelis
72' [1 - 1] Kęstutis Smilginas
79' [1 - 2] Marius Bezykornovas

"Šilutė": Vertelis; Nesterenko, Andriekus, Butkus, Gražys (56' Juozaitis); Papečkys, Berdnik, Mockus, Podelis; Rimkevičius, Grigalevičius

"Nevėžis": Jazokas; Valančius (56' Adomaitis), Rimavičius, Slepakovas, Juknevičius; Mykolaitis (46' Dobilas), Smlginas, Bezykornovas, Činikas, Venckus (82' Daunoravičius); Stankevičius

Marijampolės miesto stadionas, 600 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Kancleris
"%c00125" 1 - 1 "%c00222"
50' [0 - 1] Gediminas Butavičius
51' [1 - 1] Andrius Urbšys

"Sūduva": S.Klevinskas; Mikuckis, Gvildys, G.Klevinskas, D.Čigladze; Urbšys, Jasaitis (68' Sagna), Mačiulis, Adomaitis, Miklinevičius; Abramenko

"Šiauliai": Lukovičs; Atigbiolaye, Lunskis, S.Galyuza, Zemskov; Afanasenka (75' D.Arlauskis (90' A.Garuckas)), A.Šidlauskas, Oriol, S.Butkus (60' Viktoravičius), I.Galyuza; Butavičius

80' Ilja Galyuza ("Šiauliai") pašalintas iš aikštės

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 1500 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Žuta
"%c00030" 0 - 1 "%c00033"
25' [0 - 1] Povilas Lukšys

"Kaunas": Kurskis; Kunevičius, Kančelskis, Bagužis, Radžius; Manchkava, Žaliūkas, Ivaškevičius, Pehlič (62' Juška); Velička (78' Pilibaitis), Beniušis (46' Klimek)

"Ekranas": Skrupskis; Paulauskas, Klimavičius, Banevičius, Skroblas; Petrauskas, Kučys, Savėnas, Tomkevičius; Kavaliauskas (85' Saulėnas), Lukšys

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 700 žiūrovų
Teisėjas - Antanas Rubys
"%c00123" 0 - 1 "%c00032"
20' [0 - 1] Igoris Morinas

"Vėtra": Merlani; Sasnauskas, Raliukonis, Boikovs, Usačiov; Šernas, Preikšaitis, Vencevičius (28' Miloševski), Vėževičius (73' Litvinas); R.Karčemarskas, Kuznecov (63' Blažys)

"Žalgiris": Šetkus; Miliškevičius, I.Steško, Aleksa, Krukovski; Lemežis, Poderis, Falčiuk (80' Puotkalis), Choruži; Morinas, Labukas (83' Kaušpadas)