17 turas: "Hearts" grįžta į pergalių kelią © Eurofootball.lt
Škotijos "Premier" lygoje šeštadienį įvyko penkios rungtynės. Į pergalių kelią sugrįžo Edinburgo "Hearts" klubas, kurio turimą akcijų paketą iki 80-ies procentų šiandien padidino verslininkas iš Lietuvos Vladimiras Romanovas, trečią poziciją užimantis kitas sostinės klubas "Hibernian" patyrė nesėkmę išvykoje, o Glazgo "Rangers" nuosmukis prasitęsė lygiosiomis namuose.

"Hearts" gretose šį kartą kaip ir praėjusiame mače nebuvo traumuoto Edgaro Jankausko, ant atsarginių suolelio liko Deividas Česnauskis, o Saulius Mikoliūnas pradėjo susitikimą nuo pradžių. Rungtynėse su "Livingston" namuose Edinburgo komanda siekė padovanoti pirmąją pergalę neseniai vyr. treneriu tapusiam Grahamui Rixui.

Šeimininkus į priekį išvedė ne kas kitas, o rezultatyviausias komandos žaidėjas Rudi Škacelis - 8-ą minutę legionierius iš Čekijos puikiu smūgiu iš 20 metrų nepaliko didesnių vilčių vartininkui Ludovicui Roy. Dar po septynių minučių nesustabdomai įvarčius mušantis "Hearts" saugas persvarą padvigubino. Baudos aikštelėje susisistabdęs Calumo Ellioto siųstą kamuolį R.Škacelis vėl smūgiavo tiksliai ir pasižymėjo 13-uoju įvarčiu sezone.

Antrojo kėlinio pradžioje geros progos įmušti neišnaudojo po traumos į "Hearts" startinę sudėtį grįžęs Romanas Bednaras, mušęs pro šalį po puikaus S.Mikoliūno žaidimo ir perdavimo iš aikštės krašto. Tai leido "Livingston" ekipai atgauti vilt į šiose rungtynėse, nes 63-ią minutę Allanas Walkeris smūgiu iš toli į viršutinį vartų kampą sušvelnino rezultatą.

Praleidę įvartį šeimininkai tarsi atsibudo ir ėmė šturmuoti svečių vartus, tačiau juos du kartus gelbėjo virpstas - iš pradžių į vartų konstrukciją pataikė R.Bednaro smūgiuotas kamuolys, o vėliau tas pats atsitiko po M.Pošpišilo bandymo atlikti perdavimą komandos draugams. Paskutinę minutę aikštėje pakeitęs C.Elliotą pasirodė ir D.Česnauskis, o kurioziškas "Livingston" įvartis buvo neįskaitytas po to, kai kamuolys buvo į vartus įmestas rankomis tiesiai iš už šoninės linijos.

Aštuntą pergalę namuose "Hearts" pratęsė savo šimtaprocentinę seriją savų žiūrovų akivaizdoje ir turnyrinėje lentelėje aplenkė "Celtic" klubą, kuris turo rungtynes su "Aberdeen" žais rytoj. Tuo tarpu šešiais taškais nuo lyderio atsilieka Edinburgo "Hibernian", išvykoje turėjęs pripažinti minimalų "Dundee Utd" pranašumą.

Į penktą poziciją nukrito devynias rungtynes iš eilės laimėti nesugebėjęs praėjusių metų čempionas "Rangers", namuose neišsaugojęs dviejų įvarčių pranašumo prieš "Falkirk" ir sužaidęs lygiosiomis 2-2.

Tokiu, jau eiliniu pastaruoju metu tapusiu Glazgo ekipos suklupimu, pasinaudojo "Kilmarnock" išvykoje dėka vienintelio įvarčio laimėjęs prieš "Dunfermline". Nugalėtojams pergalę lėmė tikslus Kriso Boydo, kuris rezultatyviausiųjų sąraše dalinasi pirmąją vietą su R.Škaceliu, smūgis.

Dviem taškais nuo "Rangers" atsilieka į šeštąją vietą šoktelėjusi "Inverness" ekipa, po įnirtingos kovos išvykoje palaužusi turnyrinės lentelės kaimyno "Motherwell" pasipriešinimą. Abu įvarčius nugalėtojams pelnė Craigas Dargo.

Turnyrinė lentelė

17 turo šeštadienio rungtynių rezultatai

"%c00226" 1 - 0 "%c00192"
61` [1 - 0] Collin Samuel

"%c00151" 0 - 1 "%c00228"
41` [0 - 1] Kris Boyd

"%c00219" 2 - 1 "%c00229"
8` [1 - 0] Rudi Skacel
15` [2 - 0] Rudi Skacel
63` [2 - 1] Allan Walker

"%c00230" 0 - 2 "%c00227"
63` [0 - 1] Craig Dargo
88` [0 - 2] Craig Dargo

"%c00121" 2 - 2 "%c00259"
39` [1 - 0] Craig Ireland (į savo vartus)
56` [2 - 0] Peter Lovenkrands (11m.)
69` [2 - 1] Alan Gow
71` [2 - 2] Pedro Moutinho