14 turas: "Valencia" galingai nutraukė nesėkmių seriją © Eurofootball.lt
Sekmadienį buvo sužaisti visi aštuoni likę 14-o "La Ligos" turo sutikimai. Nepaisant kelių netikėtų rezultatų daugiausia dėmesio susilaukė paskutinės turo rungtynės, kuriose po traumų krizės po truputį atsigaunanti "Valencia" net 4-0 sutriuškino La Korunijos "Deportivo" futbolininkus.

Valensijoje vykusiose rungtynėse šeimininkai rungtynes pradėjo galingesne sudėtimi, nei pastaruoju metu: į aikštę po dviejų su puse mėnesio pertraukos grįžo kapitonas Davidas Albelda, o puolimo grandyje vėl žaidė Davidas Villa.

"Valencia" į priekį išsiveržė jau dešimtą minutę, kai D.Villa kairiajame krašte pastebėjo Ispanijos rinktinės saugą Vicentę, kuris skersavo kamuolį į baudos aikštelę, o ten atsidūręs Miguelis Angelis Angulo nuginklavo "Deportivo" vartininką. Įpusėjus pirmajam kėliniui "Valencia" galėjo padvigubinti persvarą, tačiau po Vicente pakelto baudos smūgio laisvas galva virš vartų smūgiavo jaunasis Silva.

Po dešimties minučių dar vieną progą turėjo D.Villa, tačiau Ispanijos rinktinės puolėjas nepataikė į vartus po Silvos perdavimo. Vis tik po keturių minučių dar kartą sužibėjo D.Villa, kai uždirbo ne tik vienuolikos metrų baudinį, tačiau už grubią pražangą iš aikštės buvo išvarytas Juanma. Negana to, prieš išeidamas jis dar užsipuolė savo auką. Tačiau tai neišmušė D.Villos iš vėžių ir ispanas užtikrintai pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

Tačiau nusileisti neketino ir "Deportivo" - jau po kelių minučių gynėjas Fabrizio Colloccini smūgiavo į vartus, tačiau puikią reakciją pademonstravo Santiago Canizaresas.

Antrąjį kėlinį vėl aktyviau pradėjo šeimininkai, ir po keitimo aikštėje pasirodęs Joaquinas vos neįmušė įvarčio. Sekančios atakos metu "Deportivo" žaidėjai buvo priversti išmušti kamuolį nuo vartų linijos.

Įpusėjus antrajam kėliniui progą pasižymėti po D.Villos perdavimo turėjo Silva, tačiau jo kaire koja smūgiuotas kamuolys praskriejo visai greta tolimojo virpsto.

Likus žaisti penkiolika minučių rezultatas tapo triuškinamu - po puikaus Rubeno Barajos perdavimo prieš vartininką iššoko D.Villa. Ispanas apsivarė varžovų vartininką D.Aouate ir pasiuntė kamuolį į vartus.

Puikią dieną "Valencia" vainikavo jau per pridėtinį laiką - Vicente nenuleisdamas kamuolio ant žemės smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys pataikė tiesiai į komandos draugą Raulį Albiolį. Vis tik Vicente pirmas suskubo prie atšokusio kamuolio ir ramiai pasiuntė jį į vartus.

Bene didžiausia staigmena tapo Bilbao "Athletic" pergalė 4-2 prieš šeštoje vietoje iki tol buvusią Huelvos "Recreativo". Tai buvo antroji Baskijos klubo pergalė šiame sezone, leidusi pakilti iš turnyrinės lentelės dugno.

Kitos sekmadienio rungtynėse pergalę iškovojo kitas turnyrinės lentelės dugne esantis klubas - Taragonos "Gimnastic", 2-1 įveikęs Valensijos "Levante".

Triuškinamą pergalę namuose iškovojo Pamplonos "Osasuna", į "Mallorca" vartus įmušę net tris įvarčius be atsako.

Tuo tarpu šiemet ambicijų nestokojantys "Zaragoza" futbolininkai Santandere 2-0 įveikė vietos "Racing" ir sumažino atsilikimą iki trečioje vietoje esančio Madrido "Real" iki vos trijų taškų.

Dvejos rungtynės pasibaigė lygiosiomis 1-1: Vigo "Celta" neįveikė turnyrinės lentelės kaimynų "Villarreal", o šeštoje vietoje esantis Madrido "Getafe" nesugebėjo palaužti vos 18 vietą užimančio Sevilijos "Betis" klubo.

Ir toliau į ketvertuką pretenduojančioms ekipoms planus gadina Barselonos "Espanyol", šįkart Madride 2-1 įveikęs ambicijų neslepiančius vietos "Atletico".

Statistika

"Athletic Bilbao" 4 - 2 Huelvos "Recreativo"
6` [1 - 0] Dani Bautista (į savus vartus)
27` [2 - 0] Ismael Urzaiz
41` [3 - 0] Ismael Urzaiz
55` [3 - 1] Ikechukwu Uche
59` [4 - 1] Joseba Garmendia
88` [4 - 2] Jose Sarriege (į savus vartus)

Vigo "Celta" 1 - 1 "Villarreal"
17` [1 - 0] Fernando Baiano
65` [1 - 1] Diego Forlan

Madrido "Getafe" 1 - 1 Sevilijos "Betis"
50` [1 - 0] Daniel Gueiza
86` [1 - 1] Juanito

83` iš aikštės pašalintas David Belenguer ("Getafe")

Taragonos "Gimnastic" 2 - 1 Valensijos "Levante"
28` [0 - 1] Riga Mustapha
41` [1 - 1] David Garcia
76` [2 - 1] Ruben Castro

Pamplonos "Osasuna" 3 - 0 "Mallorca"
60` [1 - 0] Savo Milosevic
68` [2 - 0] Javier Flano
80` [3 - 0] Francisco Punal (11 m.)

90` iš aikštės pašalintas Maxi Lopez ("Mallorca")

"Racing Santander" 0 - 2 "Zaragoza"
60` [0 - 1] Diego Milito
80` [0 - 2] Angel Lafita

Madrido "Atletico" 1 - 2 Barselonos "Espanyol"
9` [0 - 1] Raul Tamudo
57` [1 - 1] Fernando Torres
61` [1 - 2] Luis Garcia

"Valencia" 4 - 0 La Korunijos "Deportivo"
10` [1 - 0] Miguel Angel Angulo
40` [2 - 0] David Villa (11 m.)
75` [3 - 0] David Villa
90` [4 - 0] Vicente