13 turas: "Rubin" sutriuškintas Tomske © Eurofootball.lt
Sekmadienį buvo sužaistos penkios Rusijos Premier lygos 13-ojo turo rungtynės. Dramatiškame mače prieš "Saturn" lygiąsias vos išplėšė "Lokomotiv", "Rubin" patyrė triuškinančią nesėkmę mače su "Tom", autsaiderį "Shinnik" išvykoje privertė pasiduoti "Moskva", po pergalės prieš "Luch-Energia" į lyderių gretas grįžo "Krylja Sovetov", o "Dinamo" ir "Zenit" dvikova pasibaigė lygiosiomis.

Pirmasis susitikimas įvyko tolimajame Tomske, kur susitiko vietos "Tom" bei Kazanės "Rubin". Mačo pradžioje iniciatyvą perėmė šeimininkai, tačiau jiems nieko pavojingo nepavyko sukurti, o kėliniui įpusėjus žaidimas persikėlė į aikštės centrą. Nuobodus pirmas kėlinys taip ir pasibaigė be įvarčių.

Tik prasidėjus antrajam kėliniui šeimininkai pelnė įvartį. Svečiai nesuspėjo atsitokėti po pirmojo "nokdauno", kai pasižymėjo Aleksandras Kulčiy, ir į antrąjį juos pasiuntė šeimininkų puolėjas Pavelas Pogrebniakas. Po septynių minučių tas pats P. Pogrebniakas pelnė trečiąjį komandos įvartį ir jau po jo buvo aišku, kas bus šių rungtynių nugalėtojas. Kazanės "Rubin" keitimų pagalba bandė ką nors pakeisti, tačiau tašką padėjo "hat-tricku" pasižymėjęs P. Pogrebniakas, kuris komandai pelnė ir ketvirtąjį įvartį. Rezultatu 4-0 nugalėjo "Tom".

Pamaskvėje susitiko Ramenskojės "Saturn" bei Maskvos "Lokomotiv". "Saturn" iš karto ėmėsi atakuoti ir jau antrąją rungtynių minutę turėjo galimybę pasižymėti, tačiau vartininkas išgelbėjo svečių komandą.

Po truputį "Lokomotiv" žaidėjas apsiprato ir pats ėmėsi atakuoti, bet jiems nepasisekdavo užbaigti atakas. Atrodė, jog įvartis tuoj bus pelnytas į šeimininkų vartus, tačiau viskas išėjo atvirkščiai. Įvartį po Aleksejaus Jariomenkos baudos smūgio iš kairės pusės galva pelnė "Saturn" puolėjas Fredis Bareiro.

Atrodė, jog antrajame kėlinyje "Lokomotiv" puls lyginti rezultato, bet "Saturn" to neleido ir pats pavojingai atakavo. "Lokomotiv" padaręs kelis keitimus perėmė iniciatyvą, bet iš to niekaip negalėjo išpešti naudos, o štai šeimininkai turėjo žymiai realesnes progas pelnyti įvartį, ir viename epizode "geležinkeliečiai" vos neįsimušė sau, bet pataikė į vartų virpstą.

Tuo tarpu "Saturn" toliau nesisekė ir paskutinę minutę po rikošeto galvomis saugas Aleksejus Igoninas netyčia pasiuntė kamuolį savo vartus. Šeimininkai paskutinę mačo akimirką per ketvirtą pridėtinio laiko minutę turėjo galimybę išplėšti pergalę, tačiau svečiams toliau šypsojosi fortūna ir išgelbėjo vartų skersinis. Mačas pasibaigė rezultatu 1-1 ir komandos pasidalino po tašką.

Jaroslavlyje susitiko autsaideris "Shinnik" bei Maskvos "Moskva". Čempionato autsaideris iš karto ėmėsi atakuoti, nes jiems būtinai reikėjo taškų norint pakilti iš paskutinės vietos turnyrinėje lentelėje, tačiau "Moskva" komanda pamažu numušusi atakuojančius "Shinnik" žaidėjų veiksmus pati persikėlė į kita pusę ir jau šeimininkai nespėdami paskui svečių žaidėjus ėmė prasiženginėti. Po vienos tokio skirto baudo smūgio ir buvo pelnytas įvartis į šeimininkų vartus - galva įvartį pelnė "Moskva" gynėjas iš Nigerijos Isaacas Okoronkwo.

Po pertraukos vaizdas nepasikeitė ir aikštėje toliau dominavo "Moskva", kuri pelnė ir antrąjį savo įvartį – pasižymėjo Dmitrijus Kiričenko. Tiesa, netrukus "Shinnik" žaidėjas Sergejus Omeljančukas sugebėjo sušvelninti rezultatą ir iš aikštės buvo pašalintas svečių žaidėjas, tačiau išlyginamajam įvarčiui šeimininkams neužteko jėgų ir susitikimas baigėsi rezultatu 1-2 svečių naudai.

Maskvoje susitiko vietos "Dinamo" bei Sankt Peterburgo "Zenit". Kaip ir tikėtasi, startinėje "Dinamo" sudėtyje pakeisdamas diskvalifikuotą Sergejų Ovčinikovą pasirodė Lietuvos rinktinės vartų sargas Ž. Karčemarskas, o "Zenit" gretose - R. Poškus, kuris anot Rusijos žiniasklaidos "Zenit" klube skaičiuoja paskutines dienas.

Šį mačą stebėjo Rusijos rinktinės strategas Guusas Hiddinkas, tad komandos mačą pradėjo aktyviai, nes Rusijos rinktinės kandidatai stengėsi pademonstruoti ką jie moka. Pirmieji įvartį pelnė "Zenit" futbolininkai, kai įmušė jų atakų lyderis Aleksandras Keržakovas. Po kurio laiko "Dinamo" įmušė išlyginamąjį įvartį, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę.

Antrajame kėlinyje vis dėlto "Dinamo" pagaliau išlygino rezultatą įmušus puolėjui iš Portugalijos Derlei, bet po vienuolikos minučių svečiai puikiai organizavo kontrataką ir Aleksandras Gorškovas pelnė antrąjį įvartį. Po šio įvarčio šeimininkai užspaudė svečius, tačiau atakas atmušdavo gynėjai arba puikiai sužaisdavo vartininkas. Galų gale 78 minutę po baudos smūgio skirto"Zenit" vartų link dar vienas "Dinamo" portugalas Cicero sugebėjo pelnyti įvartį ir leido šeimininkams bandyti išplėšti pergalę, tačiau mačas vis tiek baigėsi rezultatu 2-2.

Paskutiniame sekmadienio mače susitiko Samaros "Krylja Sovetov" ir Vladivostoko "Luch-Energia". Sklandė gandai, jog tai buvo sutartos rungtynės Samaros klubo naudai. Pradžia parodė, jog tai nėra tiesa, nes "Luch-Energia" žaidėjas Maksimas Astafjevas pirmasis pelnė įvartį, tačiau antrajame kėlinyje penkių minučių intervale šeimininkai po Marco Topičiaus ir Andreajus Gusino smūgių pelnė du įvarčius bei anot Rusijos žiniasklaidos šventė "keistą" pergalę rezultatu 2-1.

Pirmadienį paskutinis turo mačas įvyks Rostove, kur susitiks vietos "Rostov" bei pirmenybių lyderis Nalčiko "Spartak".

13 turo statistika

"%c00221" 4 – 0 "%c00074"
47’ [1 - 0] Aleksandr Kulchiy
57’ [2 - 0] Pavel Pogrebniak
64’ [3 - 0] Pavel Pogrebniak
90’ [4 - 0] Pavel Pogrebniak

A.Skerla ("Tom") aikštėje nepasirodė.

"%c00111" 1 – 1 "%c00075"
41’ [1 - 0] Fredy Bareiro
90’ [1 - 1] Aleksey Igonin (į savo vartus)

E.Česnauskis ("Saturn") žaidė iki 70-osios rungtynių minutės, o R.Džiaukštas ("Saturn") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00076" 1 – 2 "%c00118"
32’ [0 - 1] Isaac Okoronkwo
55’ [0 - 2] Dmitriy Kirichenko
59’ [1 - 2] Sergiy Omeljanchuk

61’ Stanislav Ivanov ("Moskva") už antrą geltoną kortelę pašalintas iš aikštės.

"%c00110" 2 – 2 "%c00073"
29’ [0 - 1] Aleksandr Kerzhakov
51’ [1 - 1] Derlei
63’ [1 - 2] Aleksandr Gorshkov
78’ [2 - 2] Cicero

Ž.Karčemarskas ("Dinamo") žaidė visas rungtynes, o R.Poškus ("Zenit") iki 25-osios rungtynių minutės. E.Majus ("Zenit") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00113" 2 – 1 "%c00287"
16’ [0 - 1] Maksim Astafjev
64’ [1 - 1] Marko Topic
68’ [2 - 1] Andriy Gusin

E.Raziulis ("Krylja Sovetov") rungtynėms registruotas nebuvo.