13 turas: Lyderių trejetas iškovojo pergales © Eurofootball.lt
Taigi po dviejų savaičių pertraukos vėl tęsiasi Bundesligos čempionatas. Šį savaitgalį vyko tryliktojo turo susitikimai, po kurių turnyrinės lentelės viršuje jokių pakitimų neįvyko - ir toliau pirmauja čempionų titulą ginantis "Bayern" klubas, penkiais taškais atsilieka antroje pozicijoje žengiantis "Werder".

Sunkias lygiasias šiame ture išplėšė ir dvyliktąjį tašką šiame sezone iškovojo "Mainz" klubas, namuose sužaidęs 2-2 su lygos naujokais "Eintracht". Mačas "Mainz" futbolininkams prasidėjo tragiškai, o labiausiai nesisekė N.Noveskiui - patyręs gynėjas per pirmąsias šešias susitikimo minutes net du kartus įsimušė į savo vartus ir taip sukomplikavo savo ekipos situaciją. Vis dėlto "Mainz" sugebėjo atsitiesti ir 70-ąją minutę jau minėtas N.Noveski sušvelnino santykį, o pačioje susitikimo pabaigoje jo komandos draugas P.Rumanas sugebėjo išlyginti rezultatą ir taip padėjo savo ekipai iškovoti svarbų tašką. Po trylikos turų "Mainz" žengia keturioliktoje pozicijoje, tuo tarpu "Eintracht" futbolininkai - dvylikti.

Kitame mače nuo nesėkmės vos išsisuko lygos lyderiai "Bayern" - titulą ginantis Miuncheno klubas svečiuose tik paskutinėmis varžybų minutėmis pelnė du įvarčius ir išplėšė pergalė prieš lygos vidutiniokus "Arminia". 82-ąją minutę gavęs tikslų perdavimą iš P.Guerrero rezultatą išlygino C.Pizarro, o trečiąją pridėtinio laiko minutę tas pats puolėjas iš Peru išvedė savo ekipą į priekį.

"Mes iškovojome pergalę ir atrodytų viskas yra gerai, tačiau ištikrųjų mums labai pasisekė ir turbūt mes neverti pergalės. Turėjome daug problemų." - po varžybų pasakojo "Bayern" treneris F.Magathas.

Sėkmingas turas buvo ir "Borussia" ekipai - Dortmundo futbolininkai nudžiugino 70 tūkstančių gerbėjų būrį ir iškovojo ketvirtąją pergalę šiame sezone. Šeštadienį vykusiame mače "Borussia" namuose 2-0 palaužė "Hertha" futbolininkus, o pergalę šeimininkams garantavo du E.Smolareko įvarčiai pirmojo kėlinio pabaigoje.

Dar vieną triuškinančią pergalę iškovojo rezultatyviausia lygos ekipa "Werder" - Brėmeno klubas namuose net 6-1 "pervažiavo" "Wolfsburg" vienuolikę ir iškovojo devintąją pergalę šiame sezone. Du įvarčius nugalėtojams pelnė fantastišką sportinę formą demonstruojantis puolėjas M.Klose. Šiame Bundesligos sezone vokietis žaidė 12 mačų per kuriuos įmušė jau 14 įvarčių. Verta paminėti, jog nacionalinėse pirmenybėse M.Klose tik tris kartus aikštę paliko nepelnęs įvarčio. Po pergalės Brėmeno klubas ir toliau išliko antroje vietoje, o "Wolfsburg" ekipa smuktelėjo į devintąją turnyrinės lentelės poziciją.

Poros savaičių pertrauka, rodos, buvo naudinga "Nurnberg" klubui. Lygos autsaideriai šeštadienį iškovojo antrąją sezono pergalę svečiuose 1-3 įveikdami "Kaiserslautern" ir surinkę devynis taškus per trylika turų pakilo į šešioliktąją lygos poziciją. Tiek pat taškų turi ir "Duisburg" bei "Kaiserslautern" klubai, tačiau dėl prastesnio įvarčių santykio šios komandos užima žemesnes vietas.

Vėl į pergalių kelią sugrįžo "Hamburger" klubas - sekmadienį vykusiame mače uostamiesčio ekipa puikiai sužaidė pirmojo kėlinio pabaiga, įgijo dviejų įvarčių persvarą ir to pakako, kad būtų pasiekta pergalė prieš autsaiderį "Duisburg". Tuo tarpu kita dvikova tarp "Stuttgart" ir "Hannover" ekipų baigėsi taikiai 2-2.

Tokiu pačiu rezultatu baigėsi ir susitikimas tarp "Koln" ir "Schalke" klubų. Iki varžybų pabaigos likus žaisti apie penkias minutes "Koln" dar pirmavo, tačiau svečiai nepasidavė ir 86-ąją minutę E.Sandas sugebėjo išlyginti rezultatą.

13 turo statistika

"%c00210" 1 - 2 "%c00001"
60` [1 - 0] Isaac Boakye
82` [1 - 1] Claudio Pizarro
90`+3 [1 - 2] Claudio Pizarro

"%c00256" 2 - 2 "%c00015"
23` [0 - 1] Kevin Kuranyi
47` [1 - 1] Roland Benschneider
57` [2 - 1] Denis Epstein
86` [2 - 2] Ebbe Sand

"%c00016" 6 - 1 "%c00011"
6` [1 - 0] Frank Baumann
43` [2 - 0] Tim Borowski
52` [3 - 0] Tim Borowski
57` [3 - 1] Diego Klimowicz
60` [4 - 1] Miroslav Klose
72` [5 - 1] Naldo
85` [6 - 1] Miroslav Klose

"%c00103" 1 - 1 "%c00008"
5` [0 - 1] Simon Rolfes
15` [1 - 1] Eugen Polanski

"%c00014" 1 - 3 "%c00208"
17` [0 - 1] Ivica Banovic
18` [1 - 1] Stefan Blank
78` [1 - 2] Lars Mülle
81` [1 - 3] Ivan Saenko

"%c00100" 2 - 0 "%c00105"
39` [1 - 0] Ebi Smolarek
45` [2 - 0] Ebi Smolarek

"%c00209" 2 - 2 "%c00257"
3` [0 - 1] Nikolce Noveski (į savo vartus)
6` [0 - 2] Nikolce Noveski (į savo vartus)
70` [1 - 2] Nikolce Noveski
90` [2 - 2] Petr Ruman

"%c00027" 2 - 2 "%c00088"
11` [1 - 0] Jon Dahl Tomasson
58` [1 - 1] Vahid Hashemian
68` [2 - 1] Jon Dahl Tomasson
69` [2 - 2] Chavdar Yankov

"%c00024" 2 - 0 "%c00258"
39` [1 - 0] Sergej Barbarez
45` [2 - 0] Benjamin Lauth