11 m. baudinys, galėjęs išspirti Argentiną iš PČ: ar teisėjas turėjo jį skirti? (apklausa)

Paskutinės D grupės rungtynėse Argentinos rinktinei susiklostė kaip iš filmo scenarijaus - rungtynių pabaigoje Marcoso Rojo įvartis išvedė pietų amerikiečius į aštuntfinalį.

Argentina grupės etapo rungtynėse Nigeriją palaužė rezultatu 2-1, tačiau pergalingas įvartis krito tik 86-ąją minutę. Rungtynių arbitras iš Turkijos Cuneytas Cakiras turėjo darbo šioje dvikovoje - jam teko raminti aistras ir du kartus naudotis VAR peržiūra.

Antrajame kėlinyje C. Cakiras po vaizdo peržiūros skyrė gana abejotiną 11 metrų baudinį į Argentinos vartus, kurį realizavęs Victoras Mosesas išlygino rezultatą.

77-ąją minutę Argentinos rinktinės sirgaliai sulaikę kvapą laukė dar vieno teisėjo verdikto - tas pats M. Rojo ranka sužaidė baudos aikštelėje, tačiau C. Cakiras po peržiūros neskyrė 11 metrų baudinio, mat žaidėjas netyčia sužaidė ranka.

Internete iškart kilo pasipiktinimo bangos, nes už panašią situaciją ir dar neakivaizdesnį žaidimą ranka, Irano rinktinė gavo 11 metrų baudinį į Portugalijos rinktinės vartus.

Po rungtynių iškart pradėta kalbėti apie "dvigubus standartus".