10 turas: Naujokas vejasi pirmenybių lyderį © Eurofootball.lt
Šį trečiadienį Rusijos "Premier" lygoje buvo sužaisti likę šeši turo susitikimai. Galimybe šoktelėti į pirmą vietą po lyderio "CSKA" nesėkmės pirmadienį nepasinaudojo lygiosiomis sužaidęs "Rubin", dar po vieną pergalę į savo sąskaitą įsirašė naujokai Nalčiko "Spartak" ir "Luch-Energia", o ketvirtą laimėjimą per penkerias rungtynes iškovojęs Maskvos "Spartak" pakilo į ketvirtą vietą.

Tolimajame Vladivostoke pirmieji į aikštę išbėgo vietos "Luch-Energia" bei Ramenskojės "Saturn" futbolininkai. "Saturn" komanda į Vladivostoką atvyko be dviejų pagrindinių gynėjų ir saugo. "Luch" iš karto ėmėsi testuoti eksperimentinę "Saturn" gynybą ir 17-ąją susitikimo minutę pasiekė savo pelnydami įvartį - pasižymėjo Ruslanas Adžindžalis, o praėjus dar penkioms šį rezultatą padvigubino šeimininkų puolėjas Maksimas Astafjevas. Po šių įvarčių žaidimas persikėlė į aikštės vidurį ir iki kėlinio pabaigos nebuvo sukurta jokių progų įvarčiams pelnyti.

Antrasis kėlinys prasidėjo aktyviomis "Saturn" pastangomis pakeisti rezultatą, tačiau tai ir liko tik pastangomis, o štai Tolimųjų Rytų atstovai galėjo pelnyti dar porą įvarčių, tačiau rezultatas iki mačo pabaigos nepasikeitė - rezultatu 2-0 nugalėjo šeimininkai "Luch-Energia" futbolininkai.

Samaroje susitiko "Krylja Sovetov" ir Permės "Amkar". Paprastai lengvai nepasiduodantis "Amkar" klubas šį kartą buvo tiesiog sutraiškytas rezultatu 6-1, o Samaros klubo puolėjas Marco Topičius pelnė "hat-tricką".

Maskvoje rungtyniavo "Moskva" ir Sankt Peterburgo "Zenit" su garsiuoju treneriu Dicku Advocaatu priešakyje. Mačas praėjo blankokai be labai pavojingų epizodų ir baigėsi nulinėmis lygiosiomis. Tai reiškė, kad "Zenit" su naujuoju trenerius vis dar nesugebėjo įmušti įvarčių.

Taip pat Maskvoje vyko rungtynės tarp "Spartak" bei Jaroslavlio "Shinnik" klubų. Dėl tų pačių karščių, kurie kamuoja ir Lietuvą, pusę pirmojo kėlinio abiejų komandų futbolininkai judėjo nesistengdami, lyg tausodami jėgas, ir pirmas įvartis į "Shinnik" vartus buvo pelnytas gana netikėta - "Spartak" saugas Mozartas atliko perdavimą po kampinio ir niekieno nedengiamas "raudonai-baltų" kapitonas Jegoras Titovas pelnė įvartį.

"Shinnik" bandė tolimus smūgius į vartus arba perdavimus į baudos aikštelės vidurį, tačiau tai netrikdė "Spartak" žaidėjų, kurie po J.Titovo perdavimo įmušė antrąjį įvartį - rezultatą padvigubino Romanas Pavliučenka. Per likusį pirmojo kėlinio laiką pasižymėjo "Shinnik" vartininkas, kuris kelis kartus gelbėjo savo komandą nuo įvarčių.

Antrojo kėlinio pradžioje "Shinnik" užvaldė aikštės vidurį, bet į vartų pusę vėl mušė "Spartak" futbolininkai. Tačiau svečiai nepasidavė ir po puikiai realizuoto kampinio pasižymėjo buvęs "Spartak" žaidėjas Aleksandras Širko. Daugiau "Shinnik" nesugebėjo pasiekti, o 81-ąją rungtynių minutę iš 18 metrų smūgiavo Quincy Owusu-Abeyie ir grubiai suklydus vartininkui, kuris kamuolį praleido tarp kojų, legionierius iš Olandijos pelnė trečiąjį įvartį savo komandai ir įtvirtino pergalę.

Kazanėje susigrūmė vietos "Rubin" ir svečiai iš sostinės "Torpedo". Maskviečiai jau penktą minutę netikėtai išsiveržė į priekį po Gžegožo Pekchnos įvarčio, tačiau 12-ą rezultatą išlygino Dmitrijus Vasiljevas. Mačas baigėsi rezultatu 1-1 - tai pirmieji prarasti "Rubin" taškai savo aikštėje.

Nalčike susitiko sezono siurprizai – vietos "Spartak" ir Tomsko "Tom". Pirmoji susitikimo pusė nedžiugino pavojingais momentais ir baigėsi bei įvarčių. Antrojo kėlinio pradžioje realią progą pasižymėti turėjo "Tom", bet jos neišnaudojo, o po kelių akimirkų Vitalijaus Lanko pelnytą įvartį šventė seimininkai. Rezultatu 1-0 nugalėjo Nalčiko "Spartak" komanda, kuri dabar nuo čempionato lyderio "CSKA" atsilieka tik vienu tašku.

10 turo statistika

"%c00287" 2 – 0 "%c00111"
17’ [1 - 0] Ruslan Adjindjal
22’ [2 - 0] Maksim Astafjev

E.Česnauskis bei R.Džiaukštas (abu - "Saturn") žaidė iki 68-osios rungtynių minutės.

"%c00113" 6 – 1 "%c00120"
4’ [1 - 0] Marco Topic
10’ [2 - 0] Marco Topic
29’ [2 - 1] Martin Kushev
40’ [3 - 1] Ksistof Lagievka
45’ [4 - 1] Marko Topic
75’ [5 - 1] Aleksey Medvedev
78’ [6 - 1] Sergey Vinogradov

E.Raziulis ("Krylja Sovetov") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00118" 0 – 0 "%c00073"

R Poškus ("Zenit") aikštėje pasirodė 86-ąją rungtynių minutę, o E.Majus ("Zenit") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00114" 3 – 1 "%c00076"
23’ [1 - 0] Jegor Titov
34’ [2 - 0] Roman Pavlyuchenko
53’ [2 - 1] Aleksandr Shirko
81’ [3 - 1] Quincy Owusu-Abeyie

I.Dedura ("Spartak") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00074" 1 – 1 "%c00112"
8’ [0 - 1] Gzegoz Pekhna
14’ [1 - 1] Dmitriy Vasilev

"%c00286" 1 – 0 "%c00221"
50’ [1 - 0] Vitaliy Lanko

A.Skerla ("Tom") žaidė visas rungtynes ir gavo geltoną kortelę.