Belaukiant šį vakarą „Camp Nou“ įvyksiančios Ispanijos čempionato dvikovos tarp amžinų varžovų „Barcelona“ ir Madrido „Real, portalas Goal.com siūlo prisiminti dešimt įspūdingiausių praeities „El Clasico“ susitikimų.
„Barcelona“ 1 – 5 „Real“ (1963 m. sausio 27 d.). „Karališkasis“ klubas tuo metu Europoje tiesiog dominavo ir savo jėgą dar kartą įrodė sutriuškindamas principinį konkurentą jo paties tvirtovėje. Ferencas Puskas tuomet būdamas 35-erių pelnė hat-tricką, o dar po vieną tikslų smūgį pridėjo Alfredo Di Stefano bei Gento. „Real“ tą sezoną triumfavo ir lygoje.
„Real“ 0 – 5 „Barcelona“ (1974 m. vasario 17 d.). 1973-ųjų vasarą Johannas Cruyffas atsispyrė „los blancos“ vilionėms tam, jog persikeltų į Barseloną. Kai olandas pagaliau atvyko į Ispanijos sostinę, buvo pagrindinis įspūdingos svečių pergalės kalvis. 1974-aisiais „Barca“ šalies čempionate triumfavo po 14 metų pertraukos.
„Barcelona“ 5 – 0 „Real“ (1994 m. sausio 8 d.). Praėjus dvidešimčiai metų Johannas Cruyffas katalonus į pergalę rezultatu 5-0 vedė jau nebe kaip futbolininkas. Romario ir Michaelio Laudrupo vedama Barselonos „svajonių komanda“ tąkart nepaliko varžovams jokių vilčių. Verta paminėti, kad „Real“ gretose tada žaidė dabartinis „Barcos“ treneris Luisas Enrique.
„Real“ 5 – 0 „Barcelona“ (1995 m. sausio 6 d.). „El Clasico“ triuškinančia kitos komandos pergale baigėsi nepraėjus nė pilniems metams. Šiame susitikime „karališkąjį“ klubo vienuolikę į pergalę vedė ką tik minėtame mače ją skriaudęs Michaelis Laudrupas, į priešingą barikadų pusę persikėlęs dėl nesutarimu su Cruyffu.
„Barcelona“ 0 – 2 „Real“ (2002 m. balandžio 23 d.). Ispanijos grandai 2002-aisiais susitiko UEFA Čempionų pusfinalyje, o pirmosios rungtynės „Camp Nou“ tuomet vadintos „amžiaus maču“. Svečiai triumfavo Zinedine‘o Zidane‘o ir Steve‘o McManamano įvarčių dėka, o finale privertė pasiduoti Leverkuzeno „Bayer“.
„Barcelona“ 3 – 3 „Real“ (2007 m. kovo 10 d.). Kas dar, jei Lionelis Messi galėtų pelnyti tris įvarčius per savo debiutą „El Clasico“? Susitikime, kuris buvo itin svarbus kovoje dėl titulo, argentinietis spindėjo būdamas vos devyniolikos. Tai buvo pirmieji Messi žingsniai link geriausio pasaulio futbolininko vardo.
„Real“ 4 – 1 „Bareclona“ (2008 m. gegužės 7 d.). „Barca“ žaidėjai patyrė pažeminimą, turėdami formuoti garbės koridorių naujiesiems „La Liga“ čempionams, kurie vėliau savo galią įrodė ir aikštėje katalonus sutriuškindami.
„Real“ 2 – 6 „Barcelona“ (2009 m. gegužės 2 d.). Klubo vairą perėmus Pepui Guardiolai, „El Clasico“ „Santiago Bernabeu“ stadione buvo visiškai kita istorija. Šįkart sumalti į miltus buvo šeimininkai, o sezono pabaigoje taurę į viršų kėlė „blaugrana“ marškinėliais vilkintys futbolininkai.
„Barcelona“ 5 – 0 „Real“ (2010 m. lapkričio 29 d.). Nutraukti „Barcelona“ dominavimo nepavyko ir į Madridą atvykusiam Jose Mourinho. Jau pirmajame savo „El Clasico“ portugalas patyrė tiksliai kaip laikrodis veikiančio Pepo Guardiolos kariaunos mechanizmo galią, o pavasarį turėjo tenkintis antrąja vieta.
„Real“ 0 – 2 „Barcelona“ (2011 m. balandžio 27 d.). Šios rungtynės rezultatu nebuvo išskirtinės, tačiau „Santiago Bernabeu“ stadione išvydo puikų reginį. Ispanijos sostinėje susigrūmė ne tik vienos stipriausių Europos komandų, tačiau ir du geriausi planetos futbolininkai – Lionelis Messi bei Cristiano Ronaldo. Taip pat būtent šioje dvikovoje Pepe už abejotiną pražangą prieš Dani Alvesą buvo parodyta kontroversiškoji raudona kortelė, po kurios į tribūnas išvytas ir Jose Mourinho.