1 turas: "Milan" netikėtai prarado du taškus © Eurofootball.lt
Savaitgalį prasidėjo 2005/06 metų Italijos čempionato sezonas. Pirmo turo rungtynėse antrus metus iš eilės prieš lygos naujokus vos tašką sugebėjo iškovoti "Milan" klubas, sužaidęs lygiosiomis su "Ascoli", tuo tarpu kituose stadionuose staigmenų neužfiksuota.

"Milan" su "Ascoli" susitiko išvykoje, "Del Duca" stadione lyjant lietui. Vicečempionų ekipoje nebuvo komandos kapitono P.Maldini ir puolėjų F.Inzaghi bei C.Vieri, tačiau varžovas irgi nebuvo grėsmingas - po 13 metų į "Serie A" sugrįžęs "Ascoli" klubas.

Esant prastoms aikštėms sąlygoms komandoms buvo sunku rungtyniauti ir jos pirmajame kėlinyje pavojingų progų nesukūrė. Po pertraukos pora A.Ševčenko smūgių atrėmė vartininkas, ir 52 minutę šeimininkai netikėtai išsiveržė į priekį, kai po baudos smūgio įvartį smūgiu iš arti pelnė N.Cudini.

Svečiai iš karto atsakė pavojingu išpuoliu, bet J.Stamo įvarčio teisėjas neįskaitė, nes Milano ekipos žaidėjai atliko kampinį nesulaukę arbitro švilpuko. Tada iniciatyvos sėkmingai ėmėsi ukrainietis A.Ševčenko, smūgiu iš 20 metrų pasiuntęs kamuolį į vartus ir išlygino rezultatą. Rungtynių pabaigoje progų išplėšti pergalę dar turėjo abi komandos, bet susitikimas taip ir baigėsi - "Milan" teko tenkintis vieninteliu tašku.

Skirtingai nei jo miesto kaimynas, sėkmingai sezoną pradėjo Milano "Inter", namuose sutriuškinęs lygos debiutantą "Treviso". Visus tris įvarčius nugalėtojams pelnė brazilas Adriano, du kartus pasižymėjęs po gerų komandos draugų perdavimų ir vieną kartą įmušęs po individualaus reido.

Sutriuškinimą pirmose rungtynėse pasiekė ir "Roma", išvykoje trijų įvarčių persvara nugalėjusi "Reggina" ekipą. Svečiai išsiveržė į priekį sužaidus pusvalandį, kai atšokus kamuoliui įmušė Mancini, pačioje antrojo kėlinio pradžioje po baudos smūgio D.De Rossi įmušė iš arti, ir šeimininkams likus dešimtyje paskutinę minutę įvartį pridėjo Romos komandos debiutantas S.Nonda.

Minimaliomis pergalėmis namuose sezoną pradėjo Romos "Lazio", vienintelio G.Pandevo įvarčio dėka laimėjęs prieš "Messina", ir "Udinese" klubas pasižymėjus S.A.Muntari nugalėjęs "Empoli". Tuo tarpu "Palermo", 36 minutę įmušus C.Terlizzi pirmavęs prieš "Parma", tačiau antrajame kėlinyje sužaidus tris minutes M.Bresciano rezultatą išlygino ir padėjo iškovoti lygiąsias.

Kitos trys rungtynės baigėsi šeimininkų laimėjimais rezultatu 2-1: "Siena" dviem E.Chiesos įvarčiais atsitiesė mače prieš "Cagliari", "Livorno" ekipai pergalingą įvartį mače su "Lecce" pelnė jaunasis R.Palladino, o "Fiorentina" du kartus pasižymėjus naujokams S.Fiore ir L.Toni nugalėjo "Sampdoria" klubą.

Sekmadienio vakare paskutinėse turo rungtynėse čempionų titulą ginantis Turino "Juventus" savo aikštėje priims Veronos "Chievo" komandą, o antrasis čempionato turas vyks po dviejų savaičių rugsėjo 11 dieną.

1 turo statistika

"%c00213" 2 - 1 "%c00061"
14' [1 - 0] Cristiano Lucarelli
39' [1 - 1] Alex Pinardi (11m.)
48' [2 - 1] Raffaele Palladino

"%c00143" 2 - 1 "%c00070"
13' [1 - 0] Stefano Fiore
30' [2 - 0] Luca Toni
74' [2 - 1] Aimo Stefano Diana

"%c00262" 1 - 1 "%c00062"
58' [1 - 0] Mirko Cudini
63' [1 - 1] Andriy Shevchenko

"%c00037" 3 - 0 "%c00263"
32' [1 - 0] Adriano
68' [2 - 0] Adriano
79' [3 - 0] Adriano

"%c00019" 1 - 0 "%c00214"
21' [1 - 0] Goran Pandev

"%c00029" 1 - 1 "%c00200"
36' [0 - 1] Christian Terlizzi
48' [1 - 1] Mark Bresciano

"%c00081" 0 - 3 "%c00028"
30' [0 - 1] Mancini
46' [0 - 2] Daniele De Rossi
90' [0 - 3] Shabani Nonda

58' Carlos Paredes ("Reggina") pašalintas iš aikštės

"%c00080" 2 - 1 "%c00216"
10' [0 - 1] Mauro Esposito
44' [1 - 1] Enrico Chiesa (11m.)
58' [2 - 1] Enrico Chiesa

76' Roberto D'Aversa ("Siena") pašalintas iš aikštės

"%c00063" 1 - 0 "%c00085"
30' [1 - 0] Sulley Ali Muntari