EURO 2008: EuroFootball.lt Fanų Zona

Atsakyti
Sekti temą
Ispanija - Italija

Zebediejus

Stipriosios Ispanijos rinktinės savybės:

1. Stipri techniškų saugų linija, diktuojanti visą žaidimo stilių ir komandos braižą. Aukštas taiklių perdavimų procentas, ištampantis varžovų gynybą ir leidžiantis ilgai kontroliuoti kamuolį. Senna, Xavi, Iniesta, Febregas gali bet kada pasuoti, smūgiuoti, patys veržtis.
2. Kol kas geriausias puolėjų duetas F. Torres - D. Villa. Jie ne tik individualiai stiprūs, gali žaisti vartininko aikštelėje, o gali prasiveržti ir iš gilumos. Svarbiausia - nėra individualistai ir negaili perdavimų geresnėje pozicijoje atsidūrusiems draugams.
3. Ši Ispanijos rinktinė bene geriausiai sukomplektuota per ilgą istoriją komanda. Joje - visose pozicijose individualiai vieni iš geriausių čempionato žaidėjų. Iki šiol visos komandos grandys dirbo ir bendradarbiavo tarpusavyje be problemų.
4. Visi žaidėjai ragavę aukščiausio lygio futbolo Ispanijoje ir Anglijoje, tad sugeba koncentruotis ir atiduoti visas jėgas lemiamose rungtynėse.

Silpnosios vietos

1. Gynyba. S. Ramos pernelyg mėgsta atakuoti ir vėluoja grįžti į gynybą, ne visada 1x1 sugeba neutralizuoti puolėją.. Centre C. Puyol daro klaidų. Nedidelis ispanų ūgis gali trukdyti neutralizuoti L. Toni varžovams atliekant "standartus".
2. Ar saugai sugebės atsilaikyti ir išlaikyti savo žaidimo stilių, nuolat aršiai spaudžiami Italijos žaidėjų? Juk nuo ispanų saugų priklauso rungtynių baigtis. Ar sugebės ispanai nukreipti atakas ne tik per centrą, bet ir flangais?
3. Psichologija. Ispanija jau daugelį dešimtmečių nuolat vadinama daug vilčių teikusia ir eilinį nusivylimą atnešusia komanda, kuri gerai pradeda... bet greit baigia čempionatą. Iš rinktinės stovyklos jau pasiekia gandai apie trenerio Aragoneso konfliktus su žaidėjais (S. Ramosu).
4. Ispanijos jaunimo rinktinės nuolat laimi įvairaus amžiaus čempionatus, bet kai šalia technikos ir azarto "vyriškame" futbole dar prireikia ir taktikos, sugebėjimo apsiginti, ispanai pralaimi. O juk jų varžovai italai - neprilygstami "taktikai".

Italijos rinktinės stipriosios savybės:


1. Komandinė dvasia ir charakteris. Beviltiškai pralaimėję Olandijai, italai nepalūžo ir sulig kiekvienom rungtynėm gerina savo žaidimą.
2. Mokėjimas atėmus iš varžovo kamuolį per keletą sekundžių surengti greitas atakas, kuriose dalyvauja ne 1 - 2, o 4 - 5 žaidėjai.
3. Patikimas vartininko žaidimas - G. Bufonas ne kartą gelbėjo komandą.
4. Vienas kitą papildančių puolėjų Del Piero - L. Toni duetas (jei Donadoni jį išleis į aikštę). Reikia tikėtis, kad pagaliau L. Toni "pramuš" nesėkmių ruožą ir jis pradės išnaudoti jam sudaromas progas.

Silpnosios:
1. Skylėta gynyba. Nors spragų su kiekvienomis rungtynėmis mažėja, tačiau centre po F. Cannavarro traumos atsiradusi žaizda dar neužsivėrė. G. Zambrotta tiek "Barcoje", tiek rinktinėje daro tiesiog vaikiškas jo lygio gynėjui netinkančias klaidas.
2. Puolimas - kol kas dauguma atakų vykdavo aukštais perdavimais vieninteliam baudos aikštelėje "budinčiam" puolėjui. Prastas pagrindinio puolėjo L. Toni žaidimas šios taktikos nepateisino.
3. Negalės žaisti kovingas atraminis saugas G. Gatusso (nereikia tikėti Ispanijos treneriu, kad jis neturi įtakos komandos žaidimui) ir, dar svarbiau - komandos smegenys A. Pirlo.
Citavimas
0
Vokietija - Turkija
Rimantas P. 20 m. Palaikoma rinktinė - Čekija

Turkai per šį Europos čempionatą žengia su didžiuliais nuostoliais. Jų futbolininkus vieną po kito iš rikiuotės išveda traumos ir diskvalifikacijos ir prieš šį pusfinalį Fatih Terimas nebelabai gali rinktis, ką leisti į startinę sudėtį - žais tie, kas dar apskritai gali žaisti. Turkai šiame čempionate jau įrodė, kad gali žaisti bet kokiomis sąlygomis, tačiau šį kartą ir varžovas visai kito kalibro - tai ne išsisėmę čekų veteranai ir ne kroatų jaunimas, tai - vokiška (tegu ir su lenkiškais akcentais puolime) futbolo mašina. Vokietijos rinktinė - ne tik gerų futbolininkų komanda, tai ir komanda su charakteriu, komanda, iš kurios mažiausiai galima laukti to, kad ji nuvertins varžovą ar nekovos. O prieš pusiau rezervinę turkų sudėtį psichologija ir yra didžiausias pavojus vokiečiams.

Turbūt svarbiausia bus rungtynių pradžia. Jei turkams pavyks atsilaikyti bent jau pirmąsias 20 minučių ar net išsiveržti į priekį, tai įkvėps juos ir pridės pasitikėjimo savo jėgomis; tada rungtynės gali susiklostyti labai įdomiai. Bet jei vokiečiai įmuš greitą įvartį, manau galime sulaukti ir triuškinančios jų pergalės.
648 games. 211 goals. 11 major trophies. One Frankie Lampard.
Citavimas
0
Zebediejus

Vokietija - Turkija
Vokietija
Vokietijos rinktinė jau tapo gerai suderinta kovos mašina, kur silpnų vietų nėra. Na, nebent vartininkas Lehmanas, tačiau galingi vidurio gynėjai Ch. Metzelder ir P. Mertesacker retai suteikia progą jam tą klaidą padaryti. Aktyvūs krašto gynėjai - ypač daugiausiai perdavimų čempionate atlikęs P. Lahmas, kurio reidai griauna varžovų gynybą. Galinga stiprių, tačiau techniškų ir judrių saugų linija. M. Ballack, B. Schweinsteiger gali veržtis, smūgiuoti, perduoti kamuolį. M. Klose ir L. Podolski ne tik išnaudos gerą progą, bet ir patys moka progas baudos aikštelėje susikurti patys. Tačiau pavojingiausias vokiečių ginklas - baudos smūgiai ir kampiniai, kai oro dvikovose dvimetriniai vokiečių "grenadieriai" arba šoklusis Klose gali įveikti bet ką.

Turkija
Geriausias pavyzdys, kad Alachas yra visagalis...
Nieko ypatingai neišsiskirianti, tiesa, gražų atakuojantį futbolą demonstruojanti rinktinė du kartus sugebėjo laimėti pralaimėtas rungtynes... ir pasiekė pusfinalį. Tai liudija arba apie ypatingą Alacho dėmesį turkams, arba apie pasiutusį jų užsispyrimą ir nusiteikimą kovoti iki galo. Bet ar ilgai turkams šypsosis laimė? Juk dvikovoje su vokiečiais negalės žaisti net 5 traumuoti ir 4 diskvalifikuoti turkai. Devyni iš vienuoliktuko, ir jų tarpe tokie lyderiai, kaip puolėjas Nihat, vartininkas Volkan Demirel, Belezoglu.
Tačiau turkai turi gudrų, ir, svarbiausia, motyvuoti komandą mokantį trenerį. Gynyboje turkai kibūs, puolime greiti kaip žaibas, natūralizuotas brazilas Aurelio protingas ir visda pastebės atsidengusį komandos draugą. Atsarginis vartininkas R. Rustu - patikimas, kaip ir prieš 6 metus.
Citavimas
0
Vokietija - Ispanija

Per 30 sužaistų Euro 2008 varžybų jau matėme visko. Matėme vandensvydžio rungtynes tarp Šveicarijos ir Turkijos, matėme paskutinėmis rungtynių minutėmis neįmuštų 11 metrų baudinių, matėme nuostabią turkų pergalę prieš Čekiją, matėme dvi triuškinančias ispanų pergales prieš vieną čempionato atradimų - Rusijos rinktinę. Sekmadienį pamatysime tai, ko laukėme labiausiai - finalą.

Vokietija į šį finalą atžingsniavo klupčiodama. Jau grupės varžybose triskart Europos čempionai patyrė skaudžią nesėkmę rungtynėse su kroatais, blankiai žaidė ir prieš "jaunesniuosius brolius" austrus. Ketvirtfinalyje be diskvalifikuoto Joachimo Lowo (tačiau su po diskvalifikacijos grįžusiu Bastianu Schweinsteigeriu) vokiečiai blykstelėjo, tačiau pusfinalyje jų žaidimas vėl užstrigo. Traumų ir diskvalifikacijų išretinti turkai neretai ilgam perimdavo iniciatyvą, o silpnąja komandos grandimi jau prieš čempionatą vadintas vartininkas Jensas Lehmannas po rungtynių turėjo dėkoti savo komandos draugams - jo klaidos kainavo du įvarčius, tačiau ne pergalę.

Jei vokiečiai į finalą atvažiavo vingiuotu ir duobėtu kaimo keliuku, tai ispanai šį etapą pasiekė plačiu ir tiesiu greitkeliu. Jau pirmosiose rungtynėse sutriuškinę rusus, ispanai šiek tiek pristabdyti buvo priversti tik ketvirtfinalyje. Pasaulio čempionai italai retai grąsino Ikero Casillaso vartams, tačiau gynėsi pavyzdingai. Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi be įvarčių, tačiau mušant 11 metrų baudinius Fortūna pagaliau šyptelėjo šaliai, kuriai taip dažnai atsukdavo nugarą. Ir Ispanija to šypsnio visiškai nusipelnė - Furia Roja žaidžia gražų atakuojantį futbolą, mėgsta ir moka palaikyti kamuolį, saugai puikiai perduoda kamuolį, komandos puolėjai greiti ir techniški. Netgi Davido Villos trauma turbūt nesusilpnino komandos - žaisdami 4-5-1 taktine schema ispanai atrodo dar pajėgesni, dar geriau kontroliuoja žaidimą, dar sunkiau sugaudyti visus jų perdavimus bei kombinacijas. Silpniau atrodo gynėjų grandis, tačiau juk vartuose yra Casillasas, žmogus, geriau nei bet kas kitas įpratęs gelbėti savo komandą po gynėjų klaidų.

Jei finalas būtų pirmų penkerių čempionato rungtynių santrauka, neabejotinai laimėtų ispanai. Bet finalas toks nėra. Ir dėl to prognozuočiau, kad būtent vokiečiai dar kartą kels į viršų Europos čempionams skirtą taurę. Vokietija jau ne kartą yra laimėjusi finalą būdama aiškia autsaidere. Vokiečiai turi įgimtą nugalėtojo mentalitetą, vokiečių futbolininkai turi daugiau patirties rinktinių futbole, jie stipresni fiziškai, o jų treneris - geresnis taktikas. Galų gale, cituojant Gary Linekerį, futbolas yra paprastas žaidimas - 22 žaidėjai gainioja kamuolį 90 minučių, o laimi tai vokiečiai.
648 games. 211 goals. 11 major trophies. One Frankie Lampard.
Citavimas
0

Nauji įrašai