Mokslai

Atsakyti
Sekti temą
Buves klasiokas ISM studijuoja, tai ne kiekvienam pagal kisene, o ir is kurso mokslus finansuoja berods 3 ar 5 zmonems, jai stoji ten tai ruoskis zubrint diena nakti.
Victoria Concordia Crescit
Citavimas
0
Nežinau iš kur kai kurie čia judgment'ą daro apie Lt rinką ir mokslus, bet ne viskas teisybė, ką sako statistika apie užkištas darbo rinkas ir pan. Baigiau žurnalistiką (VU), draugė ekonomiką (ISM), nors visi aplink zyzė, kam tokie mokslai darbo rinka užkišta, po dviejų metų būsit Norvegijoj. Pff. Jeigu esi geras, moki išsiskirt - visi keliai atviri ir toi pačioj Lietuvoj.

Dirbau nuo pat pirmo kurso ir niekur neteko dirbt tik už minimumą arba nemokamai. Per keturis bakalauro metus sukaupiau virš dviejų metų profesinės patirties (svarbu į paskaitas nežiūrėt per daug rimtai ir neįsivaizduot, kad baigęs 10-ukais, bet be patirties eisi visur spardydamas duris).

Draugė kol mokėsi ISM, žinoma, laiko darbui turėjo mažiau, teko praktikuotis ir už dyką, bet tai vis tiek nesudarė daugiau nei pusmečio viską sudėjus. Studino ISM, kur mokytis reikia tikrai daug, bet ne dieną-naktį. Į paskaitas ji 3-4 kurse jau beveik nevaikščiojo (kam eiti į dvi paskaitas, kurios trunka 3h, jei namie tą patį per 1,5 h į galvą susimeti - toks buvo jos moto). Baigė vidurkiu aukštesniu už 9 (į top 3 nepateko, bet top-10 tikrai buvo), nors pvz. 4 kurse vieną mėnesį nebuvo jokioj paskaitoj, nes ėjo į tam tikrus kursus už univiero , kurie paskui ypač padėjo susirast greit darbą. Ir tai nėra valstybinė įstaiga, o puiki jauna įmonė, su geru atlyginimu, dar geresniais bonusais ir puikiais benefitais darbe 😁

Šnd yra metai, kaip abu baigėm ir žinau, kad jei galėčiau atsukt laiką atgal, būčiau pasirinkęs tą patį - studijuot čia ir žiūrėt į viską optimistiškai.
Citavimas
0
Dėkui už atsakymus 😉 Sunku apsispręst, nes jau seniai traukia ta kryptis, bet glumina miglotos perspektyvos. Darbo biržos svetainėje rašo, jog ekonomistų visose apskrityse reikia ir reiks, vienam seminare taip pat girdėjau, jog ši sritis labai plati ir ekonomikos specialistus gali pritaikyti labai daug kur, tačiau jų tiek daug prikepama, kad neaišku, kaip pasikeis situacija per tuos ketverius metus. Į SSE traukinį pavėlavau, gegužę reikėjo registruotis, o metus sėdėt nieko neveikiant nesinori. Be to egzaminus taip išlaikiau, kad valstybės finansavimas garantuotas, tad norisi pasinaudot tokia proga. Galbūt viena iš logiškiausių alternatyvų laikyčiau bakalaurą Lietuvoje ir magistrą SSE ar viename iš UK ekonomikos universitetų, vis gi anglų kalbą dar reikia pakoreguot. Dar yra programavimas, kuris taip pat gerai sekasi, o programuotojų ateitis labai šviesi, tačiau kiek teko girdėt, mokslas žiauriai sunkus, reikalaujantis daug atsidavimo ir jėgų.
Citavimas
0
SaLLweR Rašė:

Dar yra programavimas, kuris taip pat gerai sekasi, o programuotojų ateitis labai šviesi, tačiau kiek teko girdėt, mokslas žiauriai sunkus, reikalaujantis daug atsidavimo ir jėgų.Sakau is praktikos - programavima rinkis tada ir tik tada, jeigu tas dalykas tau idomus, daznai su tuo sieji laisva laika ir aplamai juo domiesi. Jeigu zavi tik karjeros galimybes, potenciali alga ir ilgamete rinka, bet su paciu programavimu nelabai ka bendro turi, tai mokslai bus sunkus, uzknisantys ir ziauriai neidomus. Jeigu neturi nieko bendro su programavimu iki dabar, tai ir bemieges naktys grauziant knygas nepadetu
Citavimas
0
Pauliau, kur teko praktikuotis?
Citavimas
0
Roccinho Rašė:

Pauliau, kur teko praktikuotis?
Man? Pirmam kurse praktika turėjo būt atliekama regioniniam leidinyje, tad dirbau savo miestelio laikraštuke. Antram kurse - lrytas.lt, kur paskui dar kelis mėnesiu dirbau. Trečiam kurse - 15min.lt ir po to ten likau jau antrus metus. Ai dar trumpai BTV žiniose
Citavimas
0
Tikiuosi čia su tavim nesusiję, kad 15min jau maždaug antri metai kaip iš geriausio naujienų portalo pavirtę į šūdus rašantį tinklalapį?
embeded-image
Citavimas
0
Tommy Rašė:

Tikiuosi čia su tavim nesusiję, kad 15min jau maždaug antri metai kaip iš geriausio naujienų portalo pavirtę į šūdus rašantį tinklalapį?Ką aš čia turėčiau tau dabar atsakyt? Aš gal to portalo redaktorius? Vienam lrytas šūdas, kitam 15 šūdas, trečiam delfis "jau penkti metai važiuoja žemyn".

Kažkas konkrečiai užkliūva sporto rubrikoj? Prašom, visada įdomi nusimanančių nuomonė, kritika so on. Kiti skyriai visiškai ne mano sritis.
Citavimas
0
Čia buvo retorinis klausimas/pastebėjimas, tai atsakinėti nebuvo būtina.
Dėl sporto skilties priekaištų neturiu, nes jos beveik neskaitau, kadangi pilna kokybiškos informacijos užsienio portaluose. Čia kalbu apie naujienas Lietuvoje, kur Delfis dabar neša į pavėsį 15min. O anksčiau atrodė, kad 15min neaplenkiamas. Thats just my two cents.
embeded-image
Citavimas
0
Gal kas technologiniu mokslus studijuojat (jau baiget studijas)?
Kuri studiju kryptis KTU butu perspektyviausia siuo metu? Kuria jei dabar reiktu rinktumetes jus?
Pats linkstu prie Automatikos ir valdymo..
Citavimas
0
Iškart sakau, kad žinutės skirtos nebūtinai tiems, kuriuos quote'inu, o tiesiog naudojuos jų mintim ir papildau. Tai skirta ponui, kuris ruošiasi studijuot ekonomiką.

The_Red_Army Rašė:

Geriausia, tai studijuok uzsienyje. Jeigu ne, tuomet:

1) Siulyciau pasidometi galimybemis studijuoti uzsienyje per ERASMUS. Nes vienuose Lietuvos universitetuose nera normaliu Uzsienio universitetu, saliu, miestu i kuriuos butu galima vaziuoti, kituose priesingai. Kai kurie universitetai turi gerus Erasmus rysius ir po to ju pagalba galima isvykti i koki Universiteta, kuris turi gera varda ruosiant Ekonomikos specialistus pvz. Ir bent jau metus pajusti rimta moksla. Aisku, galima metus pasidaryti atostogomis per ta pati ERASMUS, cia priklauso nuo poreikiu, nori ka nors ismokti ar ne.Neblogas irgi pasiūlymas. Praeitais metais į mano univerą(UCL) iš Klaipėdos univero pagal Erasmus programa atvyko mergina studijuot archeologijos metams ir pasisemė labai daug kito lygio žinių ir buvo be galo patenkinta. Mane nustebino, kad KU turi tokius ryšius, turint omeny, kad archeologijos studijos/researchas UCL'o geriausias UK. Va tau ir erasmus.

The_Red_Army Rašė:

2) Taip pat svarbu praktika. Daznai ne tiek Lietuvos universitetas svarbus, kiek praktikos vieta. Is pazistamu ir savo patirties pastebiu, kad daznai ne nuo universiteto priklauso, kaip i studenta ziurima, o nuo to kur jis atliko praktika ir kaip ja atliko, nes tai potenciali galimybe isidarbinti, o jeigu ne tai buti rekomenduotam kitoms panasioms organizacijoms. Tsakant galima sakyti stok bilekur, bet praktika susiderink rimta.Nežinau kaip su Lietuva, nes studijavau tik metus VU, bet UK praktika ir bet kokia užklasinė veikla yra labai svarbus faktorius. Taip, top univeras atveria kai kurias duris, bet maximum ką tai gali duot, tai kvietimą į iview, jeigu esi balvonas, tai jau ir 1st'as iš LSE nepadės (nors nežinau ar toks derinukas įmanomas).

SaLLweR Rašė:

Į SSE traukinį pavėlavau, gegužę reikėjo registruotis, o metus sėdėt nieko neveikiant nesinori.O kodėl nieko neveikiant? yra begalės ką tu daryt. Shadowninimai, savanoriavimai (big plus on a cv), kad ir keliavimas (populiarusis gap yearas vakaruose). Taip pat gali tuo metu mokytis begalę įvairių dalykų ir įsivažiuot į ekonominius mokslus anksčiau nei pradėsi studijas. Šiais laikais pilna įvairių online kursų iš topinių pasaulio univerų NEMOKAMAI: Coursera, Udacity, edX ir etc.

Pavyzdys: Nusprendi ką nori studijuot, pradedi savarankiškai mokytis tą dalyką, skaityt. Ateina ruduo, tu aplikuoji į SSE, Uni of Maastricht (na įvairumo dėlei), LSE, Oxford/Cambridge, UCL ir kokį Warwick ar KCL. Jeigu būsi nemažai aspsikaitęs, turėsi ko prirašyt į personal statementą ir turėsi nemažai šansų parodyt, kad tu išsiskiri jau dabar turimom žiniom nei dauguma kitų abiturientų ir etc. Nežinau, tiesa, ant kiek gerai tu mokeisi, tai nesu tikras ar Oxbridge is a viable option, bet yra toks dalykas kaip Academic Brother, kurie padeda lietuvių abiturientams stojant į įvairias užsienio mokslo institucijas.

Dėl programavimo, tai Furis pasakė visišką tiesą. Nemažai turiu pažįstamų/draugelių programerių, tai yra buvę tokių, kurie tiesiog nemylėjo to dalyko, o jeigu nemyli, tai nepadės nei bemiegės naktys nei dievas. Bet turbūt čia su bet kokiu dalyku taip, tik kad programavimas yra next level shit in this sense.

Geriausais būdas patikrint ar tikrai tau "įdomu" tie visi dalykai, tai eilinį kart padaryt researcha. Pasiskaityk course synopses kursų ir pabandyk pasidomėt dėstomom temom bei conceptais. Paskaityk daugiau, netingėk ir suprasi ar tai tavo dalykas 😁 Jeigu kils kažkokių klausimų dėl studijų užsienyje, gali rašyt į PM.
embeded-image
"Opportunity is missed by most people because it comes dressed in overalls and looks like work." - Thomas Edison
Citavimas
0
SaLLweR Rašė:

Gal turim ekonomistų ar ekonomikos studentų, kurie trumpai papasakotų apie studijas ar darbo subtilybes ir perspektyvas?baigiau siemet ekonomika ir finansus, siuo metu ieskausi darbo 😂
Citavimas
0
ValkyroN Rašė:

baigiau siemet ekonomika ir finansus, siuo metu ieskausi darbo 😂Draugė baigė VU ekonomiką šiais metais irgi, bet turi darbą ir jį turėjo prieš baigiant mokslus. Taip pat ir praktika ten atliko. Jeigu dedi pastangas, planuoji iš anksto ir daugiau studijuoji nei studentauji, manau, neprapulsi.
embeded-image
"Opportunity is missed by most people because it comes dressed in overalls and looks like work." - Thomas Edison
Citavimas
0
alchemikas Rašė:

baigiau siemet ekonomika ir finansus, siuo metu ieskausi darbo 😂Draugė baigė VU ekonomiką šiais metais irgi, bet turi darbą ir jį turėjo prieš baigiant mokslus. Taip pat ir praktika ten atliko. Jeigu dedi pastangas, planuoji iš anksto ir daugiau studijuoji nei studentauji, manau, neprapulsi.

+1.

Ne univieras, pažymiai ar bakalauro apgynimas darbo vietą suranda. Jei per 4 metus niekur nedirbai, išėjęs iš univieru su diplomu nors ir tuo auksiniu ar kaip jis ten vadinas kažkaip lotyniškai, mojuok, kiek nori, visiems giliai ant to popiergalio
Citavimas
0
Antrinu alchemikui dėl veiklos nestudijuojant. Jei galėčiau atsukt laiką, tikrai stočiau kokiais 2 metais vėliau. Labai pasikeičia požiūris į patį mokslą, pačiam labiau aišku tampa, ko nori, supranti, kas nepatinka ir t. t. Žinoma, daugelio finansinė situacija ko gero neleistų metus laiko keliauti po pasaulį, bet kaip minėta, yra tikrai daug jaunimo savanorystės programų, kur apmokamos pragyvenimo išlaidos ir t. t.
Citavimas
0
Dėkui už daug įdomių nuomonių, bus peno apmąstymams.
Citavimas
0
Šiuo metu studijuoju Finansus, dar nebaigiau bakalauro, o jau dirbu pagal specialybę. 😎 Esmė, kad patartina nuo kokio 2 kurso pradėt kur nors atlikinėt praktiką, dirbti, tuo geresni tavo šansai. Aišku rinkis kaip įmanoma geresnį uniką, bet svarbu aktyvumas, kaip per darbo pokalbį sugebėsi save "parduoti'. O, savanorystė pats kvailiausias dalykas ever 😂 Bent jau man. Išmesti metai per kuriuos galima dirbti bent jau ką nors.
Citavimas
0
Honza Rašė:

Išmesti metai per kuriuos galima dirbti bent jau ką nors.


Man asmeniškai darbas nuo pirmo, antro kurso (jei to neįtakoja finansai, žinoma) yra išmesti metai, kuriais reikia mėgautis, o ne dirbt.
Citavimas
0
Pussesere baige magistra ISM, sake sudu sudas. Dabar istojo i KTU doktorantura. Va ir tikek jumis, kad ISM zjbs
Citavimas
0
fukanoshi Rašė:

Pussesere baige magistra ISM, sake sudu sudas. Dabar istojo i KTU doktorantura. Va ir tikek jumis, kad ISM zjbsTai ziurint kas nepatiko, as pats studijavau tarptautine ekonomika (ne ISM), dariau praktika ofise Londono centre, bet ilgai neistveriau, nes pagal mane tai irgi sudu sudas studijuot tokias nesamones. Sakau jei studijuoji ekonomika tai turi but aktyvus, visokiu uzsiemimu turet po paskaitu, dirbti ir t.t. kaip kiti sako.
embeded-image
Citavimas
0

Nauji įrašai