Newcastle United Didvyriai

Atsakyti
Sekti temą
Jackie Milburn

embeded-image

Vardas: MILBURN, John Edvard Thompson
Gimė: Ashington‘e 1924 Kovo 11d.
Mirė: 1988 Spalio 9d.
Ūgis: 156cm
Pozicija: Puolėjas
Klube žaidė: 1943-1957 metais
Debiutas: namų rungtynėse su Barnsley 1946 Sausio 5 dieną. (įmušė 2 įvarčius)
Newcastle karjera 397 rungtynės, 200įvarčių

John Edvard Thompson Milburn buvo visame pasaulyje žinomas kaip „Wor Jackie“ . Geordie dievaičiu buvo ilgiau nei dešimtmetį, ir daugelį metų po to kai nustojo vilkėti juodai baltus marškinėlius, ir puikiu puolėjui laikotarpiu buvo plačiai žinomas kaip vienas iš geriausių.

Jis turėjo pribloškiantį greitį – buvęs profesionalus sprinteris su tinkamais inicialais JET (reaktyvinis) – ir mirtiną smūgį abiem kojom. Jackie ypač neužmirštamas buvo, dėl savo sugebėjimo išsisukti iš sunkiausių situacijų ir su energija veržtis toliau link vartų.

Garsus dėl įspūdingų įvarčių, jis gardžiavosi svarbių rungtynių atmosfera ir kurdavo antraštes vėl ir vėl su savo kvapą gniaužiančiomis pastangomis. Ypač per 1951 ir 1955 metų FA Taurės Finalus. Jo pirmosios minutės įvartis galva, vienas greičiausių kadanors buvusių finale.

Tik vienas žmogus yra įmušęs daugiau įvarčių Newcastle United gretose nei „Wor Jackie“ ir tas žmogus ne, bet kas o Alan Shearer. Jackie Milburn prie komandos prisijungė karo metu, savo karjerą Newcastle jis pradėjo žaisdamas dešiniame krašte.

Jis taip pat žaidė visose puolimo pozicijose, savo ilgos karjeros „Šarkų“ gretose metu, lygiai tai pat sėkmingai kaip ir garsiojoje 9-ojo numerio vietoje. Milburn garsėjo ne tik savo greičiu ir puikia kamuolio valdymo technika, bet ir savo nuostabiu „sliding tackle“, kuriuo atimdavo kamuolius iš varžovų.

Visada buvo Anglijos rinktinės sąrašuose, tačiau Tyneside visi pyko jog jis gavo tik pusę varžbybų už rinktinę, o ne kiek iš tikro buvo vertas. Žaisdamas 1950 metų Pasaulio Čempionate, Jackie įmušė du Hattrick'us.

Kai paliko Newcastle jis tapo tokiu pat pupuliariu ir Šiaurės Airijoje, atstovaudamas Linfield Europos Taurių turnyruose, ir už ją įmušė daugiau nei 100 įvarčių vos per du sezonus. Jackie pavyzdingai vadovavo Portman Roed‘e, bet jis nebuvo sutvertas šiam negailestingam pasauliui.

Visada nuoširdus žmogus, aukščiausios klasės džentelmenas. Jis grįžo į Tyneside‘ą ir tapo gerbiamu „News Of World“ žurnalistu, ir aprašinėjo Newcastle pasiekimus daugiau nei 20 metų.

Narys garsiosios Milburn ir Charlton futbolo šeimos, Jackie buvo kuklus asmuo ir turbūt niekada nesuprato, koks milžiniškas buvo jo autoritetas North East‘e. Gavo per vėlų padėkojimą St. James Parke 1967 metais, stebinanti 45,404 aistruolių minia sveikino jį grįžus į namus.

Jo mirtis, nuo vėžio, buvo labai skausminga visiems. Rodė tiesioginę jo laidotuvių transliaciją ir visas Newcastle miestas sustojo per jo laidotuves. Jackie Milburn buvo kiekvieno dirbančio žmogaus herojus, Tyneside‘o mylimiausias sūnus ir asmenybė kuri visada rasdavo laiko eilinimiam Geordie (Newcastle gyventojas) laiko užkalbintas gatvėje.

Jis paliko neišdildomą įspūdį kiekvienam kuris matė jo žaidimą, ir kiekvienam kuris pažinojo Jį kaip žmogų. Jackie buvo paskelbtas miesto garbės piliečiu, jam pastatyta statula, Newcastle pagrindinėje gatvėje, kad kiekvienas suprastų ir prisimintų jo laimėjimus šiame regione.
Isn't it funny? You hear a phone ring and it could be anybody. But ringing phone has to be answered, doesn't it?
Citavimas
0
Paul Gascoigne

embeded-image

Vardas: Paul John Gascoigne
Gimė: 1967 Kovo 27d. Dunston‘e
Pozicija: Saugas
Klube žaidė: 1980-1988 metais
Newcastle karjera: 99(10) rungtynių, 10 įvarčių

Paul Gascoigne nuo storuliuko moksleivio kuris atėjo į Newcastle United 1980 metais, išaugo į vyrą kuris užkariavo visos šalies širdis kol žaidė už Anglijos nacionalinę rinktinę.

Gazza buvo moksleivis kai atėjo į savo paauglystės herojų komandą 1980 metais, ir debiutavo komandoje 1985 metais po keitimo prieš QPR 1985 metų Balandį, vos po mėnesio kai atvedė Newcastle jaunimo komandą į FA Youth Cup finalą ir tapo čempionu.

Jo įgudžiai ir kova visoje aikštėje, greitai užtikrino vietą startinėje sudėtyje, ir jis galiausiai tapo vietiniu Gallowgate‘o didvyriu, po to kai Chris Waddle ir Peter Bardsley išvyko.

Geordie(Newcastle gyventojas) turintis ugningą charakterį, dažnai aiškindavosi su teisėjais, bet tai nesustabdė kitos Newcastle United legendos Jackie Milburno pavadinti Gascoigne‘o geriausiu pasaulyje.

1998 metais, kai jam nesisekė su klubu ir aikštėje ir už jos ribų, atėjęs rekordinis britų futbolui pasiulymas iš Tottenham Hotspurs, buvo per geras atmesti ir taip Gazza persikėlė į White Hart Lane.

Tuomet jis parodė visai Anglijai tai už ką buvo mylimas Newcastle United fanų ne vienus metus.

Bobby Robsonos buvo sužavėtas jo žaidimu ir su Anglijos rinktine jį išsivežė į 1990 metų Pasaulio Čempionatą, Italijoje. Nuo ten ir gimė Gazza-manija.

Paul pagyvino visą čempionatą keliais nuostabiais pasirodymais, ir su rinktine pasiekė pusfinalį, tačiau mače su Vokietija jis už pražangą prieš Thomas Berthold gavo įspėjimą dėl kurio būtų turėjęs praleisti finalą, tuomet jam pradėjo riedėti ašaros, o visa kita jau istorija...

Visa tauta pradėjo dievinti Gazza kai po čempionato jis grįžo į Angliją, visi stadionai kuriuose jis žaidė už Tottenhamo komandą buvo perpildyti.

Bet trauma patirta per 1991 metų FA Taurės finalą Wemblyje, kaip vėliau paaiškėjo buvo paskutinis vingis jo karjeroje, ir nepaisant kelių puikių varžybų Gascoigne taip ir negįžo į tą lygį kurį buvo pasiekęs iki traumos.

Nepaisant to, jo populiarumas neišnyko, ir jis buvo garbintas Italijoje kai pasirašė sutartį su Lazio, taip pat ir su Glasgo Rangers kuriai jis padėjo dominuoti Škotijoje 1995-1998 metais. Dar buvo keli trumpalaikiai kontraktai su Middlesbrough, Everton ir Burnley, galiausiai po nesėkmingo laikotarpio Kinijoje su Gansa Tianma klubu, Paul‘as grįžo į Angliją ir pradėjo trenerio darbą pasirašydamas trenerio/žaidėjo kontraktą su Boston United klubu.

Paskutiniu metu Gazza į laikraščius papuola tik dėl savo asmeninių problemų.
Isn't it funny? You hear a phone ring and it could be anybody. But ringing phone has to be answered, doesn't it?
Citavimas
0
Malcolm Macdonald

embeded-image

Vardas: Malcolm Ian Macdonald
Gimė: 1950 metų Sausio 7 dieną, Fulhame (Londonas)
Pozicija: Puolėjas
Klube žaidė: 1971-1975metais
Debiutas: 1971-08-14 prieš Crystal Palace (išvykoje)
Newcaste karjera: 257 rungtynės, 138 įvarčiaiBuvo užsitarnavęs pravardę „SuperMac“

Turėjo kūno sudėjimą kaip vidutinio svorio boksininkas, jis buvo ryškus ir spalvingas puolėjas kuris gyveno tam, kad muštų įvarčius. Jo žaidimo stilius reiškė nepaprastus įvarčius iš įvairiausių nuotolių ir kampų.

Turėdamas triuškinantį staigumą, kartu su galingu smūgiu, taip pat buvo galingas ir ore. Turintis daug entuziazmo ir pasitikėjimo, Macdonald‘as atvyko į Tyneside‘ą už rekordinę sumą iš Luton kur jau buvo įmušęs 58 įvarčius.

Kai tik „Cockney“ (londonietis, kilęs iš žemesnių sluoksnių) atvyko jis buvo iškart pasveikintas ištikimų sirgalių ir visiems tapo didvyriu, po to kai pirmose namų rungtynėse jis įmušė hat-tricką prieš Liverpool. Didi asmenybė regione, 5 metus ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų, Macdonald‘as pasitraukė po kelių viešų pareiškimų kurie nepatiko naujajam treneriui Gordon‘ui Lee.

Jis tesė įvarčių mušimą Highbury stadione už Arsenal komandą kur taip pat įmušė 57 įvarčius prieš susiduriant su kelio problemomis 1978-1979 metų sezone, tai buvo trauma kuri privertė jį pasitraukti būnant vos 28 metų.

Macdonald‘as buvo Pirmojo Diviziono daugiausiai įvarčių įmušusiu žaidėju 1974-1975 metų sezone su 21 įvarčiu ir 1976-1977 metų sezone su 25 įvarčiais, kartą jis įmušė 5 įvarčius atstovaudamas Anglijos rinktinę mače su Kipru, Wemblyje.

Po pasitraukimo iš aikštės, jis buvo pradėjęs neblogą trenerio karjerą su Fulham klubu, kol nesusidūrė su didelėmis asmeninėmis problemos dėl kurių turėjo pasitraukti iš futbolo galutinai.

Turėdamas kelis pub‘us šiaurėje ir pietuose, dar dirbdamas ir žiniasklaidoje, Malcolm‘as, visada mąstantis ir ryškus, persikėlė į Milaną 1991 metais kur gavo darbą susijusį su sportinėmis telekomunikacijomis.

Kurį laiką jis taip pat buvo futbolo agentas, daug prisidėjęs prie to, kad į Gallowgate‘a atvyko Brazilas Marandinha. 1996 metais jis dirbo radio stoties komentatoriumi, ir redaktoriumi šiaurės Anglijoje.
Isn't it funny? You hear a phone ring and it could be anybody. But ringing phone has to be answered, doesn't it?
Citavimas
0

Nauji įrašai